همه گیری ویروس کروناT بیش از ۵ هزار یورو، هزینه دوران کرونا برای هر ایتالیایی

کرونا بیش از پنج هزار یورو برای هر شهروند ایتالیایی هزینه داشت.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی «کوتیدیانو نت»، همه گیری ویروس کرونا در ایتالیا، در برابر کاهش درآمد خانواده ها، موجب افزایش بدهی‌های آن‌ها شده است. به طوری که پارسال هزینه هر شهروند ایتالیایی بیش از پنج هزار یورو افزایش یافت.
شورای «بنیاد تجار» ایتالیا در تازه‌ترین گزارش خود با عنوان «بدهی‌های عمومی ایتالیا و بیماری کووید-۱۹»، اعلام کرد، در سال ۲۰۲۰ میلادی (۹۹ شمسی) همه گیری بیماری کووید-۱۹ در ایتالیا، به طور متوسط برای هر یک از شهروندان، پنج هزار و ۴۲۰ یورو هزینه بیشتری در زندگی آن‌ها داشته است. دو هزار و ۳۷۱ یورو از آن به علت کاهش درآمد ناشی از کاهش تولید ناخالص داخلی و ۳ هزار و ۴۹ یورو نیز به علت افزایش بدهی‌ها بوده است.
این بنیاد، همچنین در گزارش خود به مقایسه اثرات ناشی از همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد ایتالیا و کشور‌های عضو گروه بیست پرداخته است. در این مقایسه، به انتشار آمار‌های صندوق بین المللی پول درباره کاهش ۹ ممیز دو دهم درصدی تولید ناخالص داخلی ایتالیا در سال ۲۰۲۰ میلادی که بدترین میزان کاهش پس از کاهش ۱۰ ممیز ۴ دهم درصدی تولید ناخالص داخلی آرژانتین و کاهش ۱۰ درصدی تولید ناخالص داخلی انگلیس است، اشاره شده است.