کمک آدیداس به ایتالیایی‌ها برای تمدید قرارداد مانچینی

شرکت تولید پوشاک و ملزومات ورزشی آدیداس به فدراسیون فوتبال ایتالیا برای تمدید قرارداد سرمربی کنونی‌اش یاری خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از انتشار خبری توسط نشریه رپوبلیکا مبنی بر اینکه به فدراسیون فوتبال ایتالیا به زودی با شرکت پوما به عنوان اسپانسر و تأمین کننده پوشاکش قطعی همکاری می‌کند و با دیگر برند آلمانی آدیداس قرارداد همکاری منعقد خواهد کرد، اکنون خبری دیگر منتشر شده مبنی بر اینکه همکاری ایتالیایی‌ها با آدیداس ممکن است منجر به یک منفعت بزرگ برای تیم ملی سرزمین چکمه‌ای شود.
سایت فوتی‌هدلاین، ضمن تأیید خبر رپوبلیکا مبنی بر اینکه آدیداس از سال 2023 اسپانسر پوشاک تیم‌های ملی فوتبال ایتالیا خواهد شد، نوشته است که به موجب این قرارداد، فدراسیون فوتبال ایتالیا درآمد بیشتری کسب خواهد کرد که به وسیله آن می‌تواند روبرتو مانچینی را به تمدید قراردادش با آتزوری متقاعد نماید.
به موجب قرارداد فعلی فدراسیون فوتبال ایتالیا با شرکت پوما، هر ساله 18.9 میلیون یورو به حساب نهاد حاکم بر فوتبال ایتالیا واریز می‌شود. در همین حال گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا می‌خواهد قبل از آغاز رقابت‌های یورو 2020 در ابتدای ماه خرداد سال جاری و احتمالاً تا ماه آینده، قرارداد مانچینی را تمدید کند. او برنامه دارد قرارداد مانچو را تا سال 2026 یا حداقل سال 2024 تمدید کند. قرارداد فعلی مانچینی تا سال 2022 اعتبار دارد.
همکاری با آدیداس از نظر مالی به فدراسیون فوتبال ایتالیا کمک خواهد کرد که حقوق مانچینی را برای منصرف شدن از بازگشت به کار در رده باشگاهی تأمین کند، هر چند مشخص نیست که عامل مالی به تنهایی برای قانع کردن سرمربی پیشین تیم‌های اینتر و منچسترسیتی کافی خواهد بود یا خیر.