رفع بیشتر محدودیت های کرونایی در ایتالیا؛ هشدار کارشناسان درباره شیوع دوباره ویروس

شفقنا- بحث در مورد طرح کمک های بازیابی اقتصادی ۲۲۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا در پارلمان ایتالیا آغاز شده است و همزمان این کشور بسیاری از محدودیت های کرونایی را بر می دارد و رستوران ها ، سینماها و سالن های کنسرت به منظور تقویت مشاغل آسیب دیده از ویروس کرونا در بیشتر مناطق و به صورت تدریجی بازگشایی می شوند.
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس ۲۴، ایتالیا امیدوار است که با کاهش محدودیت ها بتواند یک تابستان عادی داشته باشد.
سه چهارم مناطق از امروز دوشنبه در گروه های کم خطر و زرد قرار می گیرند هرچند که ممنوعیت رفت و آمد عصرگاهی همچنان برقرار است.
براساس تصمیم های جدید در این کشور سالن های سینما ، تئاتر و سالن های کنسرت نیز می توانند با ظرفیت ۵۰ درصد افتتاح شوند و به دنبال آن استخرها ، سالن های بدن سازی ، مسابقات ورزشی و پارک تا اول ژوئیه باز می شوند.
نخست وزیر این کشور تحت فشار شدید برای کاهش محدودیت ها قرار گرفته است ، زیرا ایتالیا با عمیق ترین رکود اقتصادی خود از زمان جنگ جهانی دوم روبرو شده است.
در حال حاضر نرخ ابتلا به بیماری و پذیرش در مراقبت های ویژه کاهش یافته اما مرگ و میرها هنوز بیش از ۳۰۰ نفر در روز است و بیش از ۱۱۹۰۰۰ نفر تا کنون قربانی شده اند.
برخی کارشناسان نسبت به رفع محدودیت ها و خطر شیوع دوباره ویروس هشدار داده اند.
ایتالیا اولین کشور اروپایی بود که در اوایل سال ۲۰۲۰ به این بیماری همه گیر مبتلا شد و همچنان یکی از بیشترین آسیب دیدگان و بالاترین میزان تلفات در اتحادیه اروپا را دارد.