روابط ورزشی ایران و ایتالیا در قالب سند همکاری های مشترک افزایش خواهد داشت

وزیر ورزش و جوانان در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران با تاکید برهمکاری های مشترک میان دوکشوردرحوزه های ورزش وجوانان اظهار داشت: اراده مسئولان دو کشور همواره بر توسعه روابط در عرصه های مختلف استوار بوده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران، بااشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی دو کشور بیان کرد: در بین کشورهای اروپایی ارتباط ایران و ایتالیا خوب ، عمیق و ریشه دار بوده و با وجود تحریم های مختلف علیه ایران و همچنین محدودیت هایی که در این راستا برای کشورمان به وجود آمده، این همکاری ها هرگز گسسته نشده است .
وی تاریخ و فرهنگ دو کشور را بسیار غنی توصیف کرد و با اشاره به اشتراکات ایران و ایتالیا در بخشهای مختلف گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره روابط تهران و رم خوب بوده و اراده دولتمردان برمبنای گسترش و همکاری های مشترک میان کشورها به ویژه ایتالیا بوده است .
وزیر ورزش و جوانان، با اشاره به ظرفیتهای ورزشی دو کشور در راستای گسترش تعامل بیشترمیان تهران و رم بیان کرد: کشور ایتالیا، در برخی از رشته های ورزشی جایگاه خوبی در جهان دارد که ما می توانیم از دانش و تجربیات مربیان و مدرسان ایتالیایی بهره مند شویم، ضمن اینکه در ایران نیز متقابلا این امادگی در رشته هایی که از توانمندی بالایی برخوردار هستیم وجود دارد تا دانش و تجربیات خود را انتقال دهیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش پیشنهاد امضاء سند همکاری میان ایران و ایتالیا در حوزهورزش و جوانان را مطرح کرد و گفت: با تنظیم سند همکاری های مشترک، این ارتباطات در یک قالب ساختاری مشخص و منسجم تداوم یابد .
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر وامید به نقش آفرینی جوانان در عرصه های مدیریتی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه ایفاد کرد.
وی در این ارتباط، گسترش سازمان های مردم نهاد جوانان در ایران را مورد توجه قرار داد و افزود: در ۸ سال گذشته، تعداد سمن‌های جوانان به ۳هزار و۵۰۰ مورد رسیده است که حدود ۲ میلیون نفر از جوانان عضو این سازمان های مردم نهاد هستند .
سلطانی فر در ادامه بیان کرد: ظرفیت خوبی در بهره گیری از توانمدی های دو کشور در امور جوانان وجود دارد تا زمینه همکاری در عرصه فرهنگی با برگزاری هفته های فرهنگی مشترک و برنامه های دیگر محقق شود، چرا که بر این باور هستیم تعامل میان جوانان دو کشور، موجب عمیق تر شدن پیوند ملتها خواهد شد .
سلطانی فر در این دیدار با اشاره به تبعات منفی شیوع ویروس کرونا در ابعاد مختلف به ویژه حوزه ورزش و تعویق بازی های المپیک توکیو اظهار امیدواری کرد باریشه کن شدن این بیماری، مردم جهان به زندگی عادی خود باز گردند چرا که بازی های المپیک ابزار مهم برای پیوند بین ملت هاست.