با حضور سفیران دو کشور امضای توافقنامه همکاری بین دو بیمارستان ایرانی و ایتالیایی

توافقنامه همکاری بین دو بیمارستان آتیه تهران و گالیئرا در شهر جنوا در شمال ایتالیا به امضا رسید.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، توافقنامه همکاری بین دو بیمارستان ایران و ایتالیا به امضا رسید.
در مراسمی مجازی با حضور سفیران دو کشور و روسای دو بیمارستان آتیه تهران و گالیئرا در شهر جنوا در شمال ایتالیا و تعداد دیگری از مسئولان ایرانی و ایتالیایی، دو بیمارستان توافق کردند همکاری‌های دو جانبه در بخش تحقیقات، درمان بیماری‌های خاص از جمله تالاسمی و پیوند مغز استخوان به شکل نهادینه توسعه یابد.
در این مراسم حمید بیات سفیر کشورمان از تلاش‌های جوزپه زامپینی به عنوان رئیس جدید اتاق بازرگانی مشترک ایتالیا و ایران برای توسعه همکاری‌ها که بخش سلامت را نیز در بر می‌گیرد تقدیر کرد. بیات افزود: با توجه به سطح بالای دانش پزشکی در دو کشور و سطح بالای تجهیزات پزشکی در ایتالیا زمینه‌های بسیاری برای همکاری میان دو طرف وجود دارد. جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران نیز ضمن استقبال از این همکاری ها، حوزه سلامت و بهداشت را یکی از عرصه‌های همکاری دو کشور در شرایط فعلی دانست.
همچنین روسای دو بیمارستان آتیه و گالیئرا بر اهتمام دو طرف برای همکاری در حوزه تبادل دانش، تحقیقات و دارو اشاره کرده و ابراز امیدواری کردند توافق امضا شده زمینه ساز توسعه هر چه بیشتر همکاری میان دو کشور در حوزه بهداشت و سلامت باشد.
جوزپه زامپینی رئیس جدید اتاق بازرگانی ایتالیا و ایران که عضو هیات مدیره بیمارستان گالیئرا نیز می‌باشد، حضور سفیران ایران و ایتالیا را در این مراسم نشانه توجه دو کشور به ابعاد اجتماعی - انسانی و موضوعات علمی در روابط و همکاری‌های دو جانبه دانست و از آن قدردانی کرد و امضای این تفاهم نامه را آغاز مسیری جدید در همکاری‌های بهداشتی دو کشور خواند.