گفتگوی مدیران شهری اصفهان و فلورانس

حجتی: آثار هنری مشترک در شبکه‌های اجتماعی ایران و ایتالیا منتشر می‌شود.
بعد از گذشت حدود ۲۲ سال از پیمان خواهرخواندگی اصفهان و فلورانس، برای نخستین بار مدیران شهری این دو شهر برای تولید آثار هنری مشترک تبادل نظر کرده و در نشستی آنلاین جزئیات اجرای این فعالیت هنری در حوزه موسیقی را مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش ایمنا، پس از گفتگوی آنلاین شهردار اصفهان و شهردار فلورانس و طرح پیشنهاد همکاری‌های مشترک فرهنگی و هنری برای بهره گیری بیشتر از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری دو شهر خواهرخوانده، مدیران حوزه روابط بین الملل اصفهان و فلورانس در نشستی مشترک پیرامون نحوه اجرای برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی – هنری دو شهر گفتگو کردند.
ایمان حجتی، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان در این نشست با اشاره به گفتگوی اخیر شهردار اصفهان و فلورانس در مورد موضوعات مشترک بین دو شهر خواهرخوانده اظهار کرد: عزم ما این بود که جنبه تاریخی دو شهر اصفهان و فلورانس را در قالب همکاری مشترک نشان دهیم که در همین راستا تولید آثار هنری در حوزه موسیقی دو کشور و انتشار در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند مؤثر واقع شده و برای دوستداران دو شهر و مخاطب جهانی جذاب باشد.
وی ادامه داد: آثار تهیه شده برگرفته از فرهنگ موسیقی دو کشور است که برای همکاری مشترک هنرمندان و آشنایی مردم دو شهر اصفهان و فلورانس با زبان مشترک هنر، تهیه و منتشر خواهد شد.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان افزود: در گفت و گوی شهردار اصفهان و فلورانس بر چهار محور طرح شهروند دیپلمات، فعالیت‌های هنری مشترک دو شهر، تبادلات علمی و دانشگاهی با محوریت نهادهای مربوطه و دانشگاه‌ها و پروژه تراموا صحبت شد که موضوعات هر چهار محور در حال پیگیری و اقدام است.
استقبال از ایده پروژه مشترک در حوزه موسیقی
خانم زامپارلا، مشاور شهردار فلورانس در امور بین الملل و فرهنگی در این نشست با استقبال از اجرای پروژه مشترک هنری بین دو شهر اصفهان و فلورانس بر شکل گیری چارچوب همکاری و جزئیات این طرح تاکید کرد و افزود: تهیه و انتشار ویدئو کلیپ از آثار موسیقایی دو کشور ایران و ایتالیا از سوی هنرمندان موسیقی این کشور مد نظر ماست.
وی ادامه داد: این آمادگی در شهرداری فلورانس وجود دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی، به معرفی آثار تولیدشده بپردازد.
مشاور شهردار فلورانس در امور بین الملل و فرهنگی اظهار امیدواری کرد؛ با نهایی شدن جزئیات باقی مانده در مورد این همکاری، هرچه زودتر آثار تولیدشده در شبکه‌های اجتماعی برای شهروندان هر دو شهر ارائه شود.
به گزارش ایمنا، پیمان خواهرخواندگی اصفهان و فلورانس در جریان سفر لامبرتو دینی، وزیر امور خارجه وقت ایتالیا به تهران و هیأت همراه در سال ۷۷ به امضای دو طرف رسید تا زمینه ساز اجرای برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی – هنری مشترک باشد؛ ظرفیت‌های این پیمان طی سال‌های اخیر بالفعل نشد و طی چهار سال اخیر فعالیت‌ها و رایزنی‌هایی برای احیای روابط بین دو شهر آغاز شد که ماحصل یکی از این فعالیت‌ها، اجرای رویدادهای مشترک هنری بین دو شهر است.
شهردار اصفهان در شرایط کرونا از فرصت گفتگوهای آنلاین برای حفظ و بهبود روابط خواهرخواندگی با شهرهای مختلف استفاده کرد و هر هفته گفتگوهای مجازی و آنلاین با شهرداران شهرهای خواهرخوانده و همچنین سفرای کشورهای مختلف داشته است.