کارلوکازا" برندی ایرانی با کیفیت ایتالیایی

تولید مشترک کلینی ایتالیا و لورنزو ایران
کارلوکازا برند مبلمان ایرانی است که به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت لورنزو توانسته پس از سال‌ ها همکاری با شرکت CHELINI ایتالیا، به یک هدف مشترک در صنعت مبلمان و محصولات چوبی، در ایران دست پیدا کند.
شرکت لورنزو در ابتدا به عنوان تنها واردکننده محصولات شرکت کلینی، آغاز به کار کرد که بعد از ارائه خدمات و محصولات باکیفیت، توانسته به همکاری در قالب جدیدی با شرکت کلینی اقدام کند.
لورنزو در ادامه توانست با برند کارلوکازا و به منظور حمایت از تولیدات داخلی وبرای اولین بار در ایران، طی قراردادی رسمی‌‌‌ با شرکت CHELINI (کلینی) وارد همکاری شده و محصولات خود را با کیفیت بسیار بالا و مواد اولیه وارداتی از کشور ایتالیا، در داخل کشور تولید کند.به همین منظور گفتگویی با محمدجواد دزفولی مدیرعامل شرکت لورنزو و آقای واسکو بوستی مدیرعامل شرکت کلینی CHELINI ایتالیا انجام داده ایم که در ادامه مطالعه خواهید کرد:
برند CHELINI (کلینی) از چه زمانی شروع به فعالیت کرده و در کجا قرار دارد؟
واسکو بوستی: برند 132 ساله کلینی در شهر فلورانس قراردارد.کلینی در این 132 سال تبدیل به یکی از برندهای بسیار قوی و پیش‌رو در ایتالیا شده که در سال‌های اخیر نیز بخش تولیدات مدرن و معاصر به آن اضافه شده است. این برند در تجربه‌ی 132 ساله خود موفق شده که از صنعتی بسیار پیشرفته‌ای استفاده کند و محصول بسیار باکیفیت ایتالیایی تولید کند. امروزه این برند در دنیا شناخته‌شده بوده و امکان تولید و ارائه به مشتریان در سراسر دنیا را دارد.
همکاری شرکت لورنزو و کلینی از چه زمانی آغاز شد؟
محمدجواد دزفولی: یکی از مدیران شرکت لورنزو هستم. حدود 10 سال است که در صنعت طراحی و تولید مبلمان شروع به فعالیت کرده ایم. ابتدای کار ما با برند لورنزو و واردات مستقیم مصنوعات چوبی از ایتالیا بود که بعد از چند سال به خاطر مشکلاتی که به دلیل مساله‌ی تحریم به‌وجود آمد، شروع به تولید در ایران کرده ایم.
حدود دو سال است که تولیدات ما به‌صورت حرفه‌ای و تحت لیسانس شرکت کِلینی ایتالیا که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ایتالیایی فعال در صنعت مبلمان مطرح است شروع شد و این همکاری طی 10 سال گذشته ، بالاخص در دو سال گذشته به صورت تنگاتنگ ادامه داشته است.
در مورد برند لورنزو نیز باید بگویم که این برند در سال‌های گذشته به‌صورت مستقیم کالاها را از ایتالیا وارد کشور و در بازار ارائه ‌می کرد. در حال حاضر نیز با برند کارلو کازا وارد بازار تولید شده و محصولاتی را تحت لیسانس شرکت کلینی، با عنوان کارلوکازا در بازار ارائه می‌کند.
کارلو کازا از چه مواد اولیه ای برای تولید استفاده می کند؟
دزفولی: در دو سال گذشته سعی شده که تمام استانداردهای روز اروپا را حفظ کرده و براساس استانداردهای روز دنیا حرکت کنیم، شرکت کلینی نیز در این مسیر به ما کمک کرده که همین امر باعث پیشرفت در صنعت تولید مبلمان شده است.
در دو سال گذشته نیز مواد اولیه به صورت کامل از ایتالیا وارد شده که این مواد اولیه شامل فیکساتورها، رنگ‌ها و برخی مواد اولیه دیگر می شود که به صورت کامل از ایتالیا و شرکت کلینی وارد شده و تمام تکنیک‌ها براساس استانداردهای کلینی پیاده‌سازی و به اتمام می‌رسد.
نحوه‌ی آشنایی شرکت لورنزو و کلینی چگونه بود؟
دزفولی: طی سالیان گذشته که در نمایشگاه‌های بزرگ مبلمان ایتالیا مثل نمایشگاه میلان شرکت کردیم و با برند های معتبری از جمله کلینی آشنا شدیم و با تحقیقاتی که در بازار ایتالیا داشتیم، برند کلینی جزو آن دسته از محصولاتی بود که خواهان بسیار زیادی در ایران داشت؛ یعنی با سلیقه‌ و پسند ما ایرانی‌ها نزدیک بود، از لحاظ تکنیک رنگ، کیفیت و هم از لحاظ نوآوری. این برند برای بسیاری از کسانی که در صنعت مبلمان فعالیت می‌کنند، نامی آشنا است. کلینی با وجود 132 سال قدمت فعالیت طبیعتا در صنعت مبلمان پیشرو بوده و همچنان پرقدرت در ایتالیا به فعالیت خود ادامه می‌دهد. لورنزو در کنار کلینی یک تیم قدرتمند تولید مبلمان تشکیل داده اند.
وجه تمایز محصولات کارلو کازا نسبت محصولات کپی و مشابه که در بازار وجود دارد، چیست و نحوه‌ی نظارت بر روی محصولات تولیدی‌ به چه صورت است؟
دزفولی: طبیعتا اولین تعهد و شاخصه‌ی ما در برند کارلو کازا کیفیت می باشد و اینکه بتوانیم کالایی در سطح کالاهای روز اروپا تولید کنیم، در 9 ماه گذشته نیز تمرکز بر روی صادرات داشته ایم. این یک افتخار برای صنعت مبلمان کشور است که با رسیدن به این سطح از کیفیت حتی خود ایتالیایی ها تولید خود را کم کرده و حتی در بعضی از نقاط متوقف کنند و از کالاهای ما برای صادرات به سراسر جهان استفاده کنند. این یکی از تمایزهای کارلو کازا و لورنزو با دیگران است.
زمان‌بندی‌ مشخصی برای نظارت بر خط تولید وجود دارد؟
واسکو بوستی: مدیران ایتالیایی هر 3 ماه از کارخانه کارلو کازا ایران بازدید می کنند. در این فاصله محصولات تولیدی تا مرحله واحد QC ( کنترل کیفیت ) آماده سازی می شوند. تمام بخش‌های تولید، تحت‌ کنترل مستقیم بوده و در بالاترین سطح کیفی قرار دارد، همچنین تمام قسمت ها، به‌صورت مستقیم نیز از طریق دوربین دیجیتال رصد می شود.
چشم‌انداز کلینی برای تولید بیشتر در شرکت لورنزو و ایجاد لاین تولیدی جدید چیست؟
واسکو بوستی: یکی از مهمترین فعالیت های ما شروع لاین جدید و مدرن کارلو کازا است که یکی از نیازهای امروز بازار است. در ادامه نیز نگاهی هم به بحث صادرات داریم که برای ما بسیار مهم است و این توانایی را در خودمان می‌بینیم. مطمئنا باید براساس نیاز روز جامعه، خواستگاه جوان‌ ها و آن چیزی که نیاز است حرکت کنیم.
لاین جدید با حضور پررنگ شرکت کلینی و با زیرساخت‌هایی که شرکت کارلو کازا در اختیار ما گذاشته در حال انجام است. تمام طراحی‌ها انجام شده و این مساله باعث می شود شروع بسیار قدرتمندی داشته باشیم.
یعنی ایران پایلوت برند کلینی می شود؟
واسکو بوستی: در حال حاضر استارت این کار خورده و شرکت کلینی به این سمت حرکت می کند که تولید در ایتالیا را کوچک‌تر کرده تا کلیه‌ی تولیدات در ایران انجام شود.
لورنزو و کارلو کازا چه خدمات متفاوتی به مشتریان می‌دهند؟
دزفولی: یکی از موارد مهم، پروسه‌ی فروش است. در پروسه فروش از ابتدای به امر، نیازسنجی مشتری بسیار مهم است؛ یعنی امروزه کسی که وارد مجموعه‌ی لورنزو می‌شود بیشتر از هر چیزی نیاز سنجی وی اهمیت دارد.
چشم‌انداز ادامه‌ی همکاری برند کلینی و مجموعه‌ی لورنزو و کارلو کازا به چه صورت است؟
واسکو بوستی: با یک همکاری منسجم، خط تولید مدرن راه اندازی شده و ادامه پیدا خواهد کرد، همچنین با توجه به پتانسیل موجود، در آینده ی نزدیک یک سری طراحی های جدید در ایتالیا صورت گرفته که در ایران تولید خواهد شد.
دزفولی: تمام برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و در ادامه نیز این همکاری ها بزرگ‌تر خواهد شد، نگاه ما کاملا فرامنطقه‌ای بوده و صادرات به سراسر دنیا در برنامه لورنزو قرار دارد.
شرکت لورنزو در کنار شرکت کلینی توانست فراتر از بازارهای ایران و با رسیدن به استانداردهای روز دنیا تولیداتی کاملا متمایز داشته باشد.