افزایش 11.3% صادرات در 2021

ساچه درگزارش صادرات 2021 خود آورده است: رونق اقتصاد جهانی باعث می‌شود صادرات ایتالیا با عنوان ساخت ایتالیا به سطوح بالاتری نسبت به قبل از همه گیری برسد. ساچه این نرخ رشد را 11.3 درصدی تخمین می زند ، که بازگشت کامل به سطح قبل از همه گیری است که صادرات به 482 میلیارد یورو رسید. این شرکت همچنین در سال 2022 ، رشد 5.4 درصد را برای صادرات پیش بینی کرده و در دوسال بعد این نرخ را 4 درصد برآورد نموده است. این سرعت ، تقریباً یک درصد بیشتر از نرخ میانگین قبل از بحران (3.1٪+ ، که به طور متوسط سالانه ، بین 2012 تا 2019 کسب شده بود) بود و دستیابی به ارزش صادرات 550 میلیارد یورو برای صدور کالا در سال 2024 را ممکن ارزیابی کرده است.
در صورت عدم مهار همه گیری، سرعت اقتصاد جهان کاهش خواهد یافت. در این سناریو ساچه نرخ صادرات در سال جاری را محدودتر (7.2٪) پیش بینی نمود و درصورت تداوم وضعیت در سال 2022 این نرخ به صفر خواهد رسید. بنابراین بازیابی کامل در بازارهای خارجی به 2023 موکول خواهد شد.
رئیس ساچه ردولفو اروره در این خصوص اظهار داشت: "دوره ای که ما در حال گذراندن آن هستیم برای تاریخ ما نقطه عطفی خواهد بود. سال 2021 به عنوان سالی خواهد بود که صادرات ایتالیا مسیر رشد خود را با نتایج دو رقمی از سر گرفت." "گزارش ما به وضوح نشان می دهد که چگونه بهبود اقتصاد ایتالیا ناشی از صادرات است. دستور جدید و ابزارهایی که به ساچه سپرده شده به ما اجازه می دهد تا در حمایت از صادرات Made in Italy مداخله کنیم ، اما در عین حال در زمینه داخلی ، در تلاش برای افزایش سرمایه گذاری کار کنیم که رقابت شرکت ها را بهبود بخشیده و به ایتالیایی‌ها و سیستم اقتصادی کشور ، نیروی محرکه بیشتری برای صادرات ما ایجاد کند.
وزیر اقتصاد ، دانیل فرانکو نیز با اشاره به این گزارش اعلام نمود،"ما در حال بازیابی شدیدترین افت تولیداتمان از زمان جنگ جهانی هستیم. و فرایند واکسیناسیون و جلوگیری از گسترش بیماری برای تثبیت روند رشد مهم است.
طبق مطالعه ساچه ، "اجرای کامل اصلاحات ساختاری طرح بازیابی موسوم به NRP و حفظ آن در میان مدت" بر شدت رشد تولید ناخالص داخلی ایتالیا ، به ویژه برای جبران کاهش آن در سه سال گذشته ، تاکید می‌کند. در سال 2025 تولید ملی به عنوان بازتابی از افزایش سرمایه گذاری‌ها و اصلاحات با پیامدهای مثبت بر تولید ناخالص داخلی بالقوه ، 2.7 درصد افزایش می یابد. " علاوه بر این ، اصلاحات ساختاری PNR همچنین رقابت شرکت های ایتالیایی فعال در بازارهای خارجی را افزایش می دهد: سطح صادرات کالا ، از نظر ارزش ، در واقع در سال 2025 نسبت به آنچه در سناریوی پایه انتظار می رود ، 3.5 درصد افزایش خواهدیافت.
منبع: ansa.it