پایان دورکاری برای کارمندان بخش دولتی ایتالیا

وزیر مدیریت عمومی ایتالیا روز شنبه در تایید یک حکم رسمی که روز جمعه منتشر شده بود تاکید کرد سه میلیون و دویست هزار کارمند ادارات دولتی ایتالیا باید از ۱۵ اکتبر به محل کار خود بازخواهند گشت.
به گزارش خبرگزاری فرانس پرس؛ رناتو برونتا وزیر مدیریت عمومی ایتالیا روز شنبه در مصاحبه با روزنامه «ایل مسجرو» تصریح کرد دورکاری برای کلیه کارمندان ادارات دولتی پایان یافته است. از این پس دورکاری فقط در برخی موارد استثنایی ادامه خواهد داشت که درباره شرایط آن با اتحادیه‌ها در حال گفتگو هستیم.
این عضو کابینه ایتالیا تاکید کرد دورکاری فقط در مواردی که به بهبود ارائه خدمات و افزایش کارآیی بخش عمومی کمک کند، انجام خواهد شد.
برونتا خاطر نشان کرد حضور کارمندان در ادارات می‌تواند به احیای مصرف در شهر‌ها کمک کند.
ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا در حکمی که روز جمعه توسط وی امضا شد، تاکید کرد ادارات عمومی باید از رعایت تدابیر پیشگیرانه ضدکرونا و همچنین بازگشت ایمن کارمندان به محل کار اطمینان حاصل کنند.
دستور بازگشت به محل کار در بخش دولتی فقط شامل حال ۵.۴ درصد جمعیت ایتالیا می‌شود. در عین حال ساعات ورود و خروج کارمندان به ادارات نیز می‌تواند با انعطاف بیشتری به اجرا گذاشته شود.
رناتو برونتا از اجرای طرح پاسپورت واکسن در ایتالیا که از نظر وی بزرگترین عملیات سیاست اقتصادی دولت ماریودراگی محسوب می‌شود، ‏استقبال کرد.
دولت ایتالیا اخیرا تصمیم گرفت از پانزدهم اکتبر الزام ارائه پاسپورت واکسن در محل کار را در بخش‌های دولتی و خصوصی اعمال کند. هدف از این اقدام دولت ایتالیا این است که میزان واکسیناسیون در کشور را تا آنجا که ممکن است قبل از شروع فصل سرما که باعث افزایش بیماری‌های مسری می‌شود، گسترش دهد.
نداشتن پاسپورت واکسن در ایتالیا جریمه‌های سنگین در پی دارد، اما به اخراج و خلع از خدمت منجر نخواهد شد.