امروز واکسن اهدایی کرونا از ایتالیا به تهران می‌رسد

سفیر ایتالیا در ایران از ورود بخش اول واکسن های کرونا اهدایی ایتالیا به ایران به میزان یک میلیون و 600 هزار دُز برای امروز خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، آقای جوزپه پرونه در ایران پس از برگزاری نشست با وزیر بهداشت و نمایندگان دیگر کشورهایی که به ایران واکسن کرونا اهدا کرده بودند روز یکشنبه 25 مهر در جمع خبرنگاران گفت : امروز فرصت خوبی برای همکاری بین المللی بین ایران و کشورهای دیگر در زمینه همکاری های بهداشتی بود که ایتالیا نیز چندین طرح مشترک با ایران در زمینه های بهداشتی و درمانی دارد که امیدواریم این همکاری ها هر روز گسترده تر شود.
وی گفت: امروز در این جلسه درباره واکسن های کرونا صحبت شد و خوشحال هستیم از این که ایران در این زمینه پیشرفت زیادی داشته است ؛ امیدواریم که اهدای واکسن کرونا از ایتالیا به ایران در مبارزه با کرونا و سرعت واکسیناسیون در ایران کمک کند.
سفیر ایتالیا در ایران افزود: ما علاوه بر همکاری های بهداشتی در زمینه اقتصادی و تجاری روابط عمیق و دیرینه ای با ایران داریم و ایتالیا اولین کشوری بوده که در فهرست همکاری تجاری و اقتصادی با ایران قرار داشته است ،هر چند در تحریم ها حجم همکاری ها کاهش پیدا کرده اما امیدواریم که این ارتباطات ارتقا یابد و تقویت شود.
آقای پرونه گفت : در زمینه آموزشی نیز ما روابط خوبی با ایران داریم ضمن اینکه در زمینه فرهنگ و هنر نیز با تبادلات دانشجویی و کارشناسی همکاری های خوبی بین ایتالیا و ایران شکل گرفته است و گسترده تر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد : برای ما برهه حساسی است که مردم ایران نیز همچون مردم ایتالیا از کرونا آسیب دیده اند و امیدواریم که همکاری ما بتواند در زندگی مردم تاثیر داشته باشد .