اعتراضات در بندر تریسته ایتالیا منجر به اختلال در روند حمل و نقل کالا شد

بنابر اعلام رسانه های محلی ایتالیا، اعتراضات علیه اجباری شدن کارت واکسن کرونا در محل کار، منجر به اختلال در روند حمل و نقل کالا در بندر تریسته در شمال این کشور شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "ریل فریت"، بنابر اعلام رسانه های محلی ایتالیا، اعتراضات علیه اجباری شدن کارت واکسن کرونا در محل کار، منجر به اختلال در روند حمل و نقل کالا در بندر تریسته در شمال این کشور شده است.
صدها نفر از اعتصاب کنندگان و معترضان در مقابل ورودی این بندر روز جمعه تجمع کرده و تخمین زده می شود که حدود 250 نفر دیگر نیز کار خود را رها کرده و به این تظاهرات پیوستند.
هنوز مشخص نیست که این اعتراضات بر حمل و نقل ریلی در این شهر بندری ایتالیا تأثیر منفی خواهد داشت یا خیر. روزنامه محلی این شهر پیش بینی کرد که تظاهرات ادامه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، حداقل 40 درصد از نزدیک به 1000 کارگر بارانداز در این بندر در برابر ویروس کرونا واکسینه نشده اند.
طبق قوانین جدید ایتالیا، شاغلان در محل کار خود باید مدرکی داشته باشند که نشان دهد آنها واکسینه شده، یا درمان شده اند و یا نتیجه آزمایش کرونای آنها منفی بوده است. این آزمایشات رایگان نیستند و این اقدام دولت یکی از سخت ترین اقدامات در اروپا است.
انتظار می رود اعتراضات دیگری در سراسر ایتالیا علیه اجباری شدن آنچه که دولت "مجوز عبور سبز" می نامد، به ویژه در بنادر این کشور، صورت گیرد.
شاغلینی که این مجوز را در محل کار خود همراه نداشته باشند، تعلیق می شوند و پس از پنج روز حقوق خود را از دست می دهند. اگر افراد بدون این مجوز در محل کار حاضر شوند، احتمالاً جریمه های سنگینی دریافت خواهند کرد.
اگرچه روز جمعه به دلیل این اعتصاب و اعتراضات مشکلات عرضه در ایتالیا پیش بینی می شود، نظرسنجی ها نشان می دهد که دو سوم ایتالیایی ها از اجباری شدن "مجوز عبور سبز" حمایت می کنند.