اطلاعیه

سومین کنفرانس اقتصاد آب

سومین کنفرانس اقتصاد آب ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ به صورت مجازی در اتاق ایران برگزار می‌شود.
سومین کنفرانس اقتصاد آب به دنبال آشکارسازی آثار جامع آب در تخصیص و بازتخصیص آثار اقتصادی، محیط زیستی، اجتماعی و اقتصادی است. محورهای این همایش نیز شامل آب و اقتصاد کلان، تنظیم مقررات و توسعه رقابت در بخش آب، فضای کسب‌وکار بخش آب، مدیریت تقاضا و مصرف آب و آب و توسعه پایدار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود را در چارچوب محورهای موردنظر تا ۷ اسفند ۱۴۰۰ برای دبیرخانه کنفرانس ارسال و برای هماهنگی با شماره ۴۳-۸۵۷۳۲۸۴۲ تماس بگیرند. تاریخ اعلام نتایج نیز اول اردیبهشت سال آینده خواهد بود.

عرض تسلیت به جناب آقای مهندس هاشم ساعدی

جناب آقای مهندس هاشم ساعدی
مشاور محترم ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

غم از دست دادن پدر چه سنگین و تحمل ناپذیر است. از خداوند برایتان صبر و شکیبایی آرزومندیم.

رئیس و هیات رئیسه اتاق مشترک ایران و ایتالیا

نهمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی

به اطلاع می‌رساند نهمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی از تاریخ 1 الی 3 دی‌ماه 1400 در محل هتل المپیک تهران از ساعت 9 صبح تا 17:30 برگزار می‌گردد.

از علاقمندان در رشته ‌های مرتبط دعوت می‌شود ضمن ثبت نام از طریق لینک https://www.supplementgold.ir/fa/registration

از این نمایشگاه بازدید نمایند.

کمیته فن‌آوری و نوآوری اتاق ایران و ایتالیا

 

 

 

 

لینک ثبت طرح‌های نوآورانه جهت بررسی اولیه

 

 

 

 

 

 

 

 

جهان امروز جهان تولید بدون وقفه دانش –ایده‌های خلاق و راه‌کارهای فن‌آورانه می‌باشد.که اجرایی و عملیاتی نمودن ایده‌های نوآورانه می‌تواند راهکاری موثر برای توسعه پیشرفت و دستیابی به اقتصادی شکوفا باشد.

با درک این مهم که در دنیای امروز تجاری سازی ایده‌های خلاقانه در بستر شبکه صنعت از ملزومات اساسی در راستای نوآوری در اقتصاد و پایه‌های نهادینه کردن اقتصاد و صنعت دانش بنیان می‌باشد، که خود روشی موثر برای دستیابی به اقتصادی پویا در سطح ملی و بین‌المللی از طریق تعامل و همکاری سازنده میان فعالان اقتصادی و صاحبان ایده است. اتاق مشترک ایران و ایتالیا با درک این مهم و لزوم ورود مستقیم و فعال بخش خصوصی به موضوع نهادینه کردن و اجراسازی فرهنگ دانش بنیان در صنعت و فن‌آوری در ایران و کشور ایتالیا با راه‌اندازی کمیته کارآفرینی و نوآوری تجاری سازی ایده‌های خلاقانه با هدف برقراری ارتباط میان ایده پردازان و سرمایه گذران را در سال آغاز کرد.

 

اهداف

کمیته نوآوری و کارآفرینی اتاق مشترک ایران و ایتالیا با هدف بسترسازی و توسعه اکوسیستم نوآوری، فن‌آوری و کارآفرینی در ایران و ایتالیا تشکیل گردید و اهداف ذیل را دنبال می‌کند:

 

 • شکل‌گیری یک شبکه فعال از، کارآفرینان، و رهبران اقتصادی و صنعتی که منجر به ارائه راه حل‌ها و راهکارهای موثر برای کسب و کارها می‌شود.
 • ایجاد شبکه‌های پویا میان فعالان بخش خصوصی، صنعتگران، فن‌آوران، کارآفرینان، ایده‌پردازان خلاق و دانشگاه‌ها
 • خلق و گسترش فضای نوآورانه در شبکه اتاق، با هدف شکوفایی و توسعه صنایع جدید
 • افزایش بی‌شمارنیروی کار ماهر و رقابتی که نقش مهمی در رشد اقتصادی دارند
 • تسهیل و تسریع خلق کسب و کارهای نوین
 • ایجاد روابط مستحکم، قوی و پایدار میان افراد، گروه‌ها و سازمان‌هایی که خواهان ایجاد تفاوت و ارتقای سطح اقتصاد، تجارت و صنعت هستند
 • کشف و شکوفایی استعدادهایی با هدف خلاقیت و نوآوری در عرصه‌های فن‌آوری، صنعت، و اقتصاد
 • رشد اقتصادی از طریق تولید خدمات و کالاهای نوآورانه
 • فراهم‌سازی زمینه حضور فن‌آوری و صنعت ایرانی در عرصه ملی و بازار بین‌المللی
 • پاسخگویی به نیازهای روزافزون بازار متناسب با تحولات انقلاب چهارم صنعتی

 

لذا کمیته نوآوری و کارآفرینی از طریق تعامل با رهبران فن‌آوری و تیم‌هایشان همواره تلاش می‌کند تا شرکت‌های صنعتی عضو خود را در اتخاذ مناسب‌ترین سیاست‌های نوآوری کمک نماید. ارتباطات گسترده اتاق مشترک ایران و ایتالیا با شبکه فعالان اقتصادی و متولیان بخش خصوصی کمک می‌کند تا فن‌آوری‌ها و نوآوری‌ها به محیط کسب و کار مطلوب‌تری دست یابند و در کنار تجربه رشد اقتصادی مناسب‌تر بتوانند از فرآیندهای قانونی و امکانات بازرگانی و تجاری شبکه‌اتاق‌های بازرگانی بهره‌مند شوند. این موضوع، به آن‌ها کمک می‌کند تا در ساخت اکوسیستم فن‌آوری خود و توسعه اقتصاد محلی و نیز ایجاد فرصت های شغلی جدید موفق‌تر عمل نمایند.

 

ساختار کمیته

 

بورد مشورتی متشکل از مشاوران مجربی است که در حوزه های گوناگون کسب و کار دارای تجربه باشند. این مشاوران ارشد، هدایت جریان کار و امور را در واحد به عهده خواهند داشت تا اطمینان حاصل شود که برنامه های واحد متاسب با اهداف آن و برای رسیدن به بهترین نتایج تنظیم شده است.

 

 1. کمیته اجرایی: شامل نمایندگان اتاق ایران و ایتالیا می‌باشند وظیفه این کمیته به اختصار به‌شرح زیر تعریف گردید:

 

 • اطلاع رسانی در خصوص عملکرد و برنامه‌های کمیته
 • تعیین اعضا هر کمیته
 • هماهنگی جلسات و نحوه برگزاری جلسات
 • انجام امور فراخوان‌ها و اطلاع رسانی‌ها و انتشار اخبار
 • تدوین template عمومی چگونگی ارائه‌های طرح‌ها
 • تعیین اسپانسرهای پروژه

 

 1. کمیته تخصصی کارشناسی: برای بررسی طرح‌های نوآورانه از لحاظ علمی و تکنیکی و اقتصادی، این کمیته متشکل از 15 نفر افراد دست‌اندرکار حوزه علم، صنعت، و اقتصاد می‌باشند که طرح‌ها را کارشناسی کرده و تعداد طرح‌های مورد نیاز هر جلسه را به کمیته اجرایی معرفی می کنند
 2. کمیته حقوقی و تدوین راهکار جهت حفاظت از مالکیت فکری: به‌منظور جلب اطمینان فن‌آوران جهت حفاظت از طرح‌ها، اتاق ایران و ایتالیا به عنوان مجری پروژه و تضمین کننده حفاظت از مالکیت فکری صاحبان ایده این کمیته تشکیل گردید. بدین منظور قرارداد محرمانگی و حفظ اسرار (NDA)متناسب توسط وکلای حقوقی مجرب تهیه و کلیه شرکت‌کنندگان پروژه قبل از دسترسی به اسناد ملزم به پذیرش و امضا سند حفظ محرمانگی می‌باشند و مقرر شده است تا کلیه جلسات عمومی و خصوصی ارائه پروژه‌ها و مذاکرات‌، به عنوان سند توسط این کمیته ثبت و ضبط شود.
 3. کمیته داوران: اعضای هیات داوران متشکل از اساتید و روسای دانشگاه‌های تراز اول کشور و همچنین نفراتی از اعضای کمیته تخصصی می‌باشند که نظارت بر نحوه ارائه‌ها و تعیین بهترین آن‌ها را بر عهده دارند.
 4. کمیته پیگیری: به‌منظور پیگیری و هماهنگی جهت برگزاری نشست‌ها و جلسات B2B بین سرمایه‌گذاران و صاحبان ایده این کمیته تشکیل شده که تا به نتیجه رساندن کلیه درخواست‌ها، به کار خود ادامه می‌دهند.

 

 

شرکت ایتالیایی فعال در زمینه تولید و صادرات خوراک دام و طیور

یک شرکت ایتالیایی فعال در زمینه تولید و صادرات خوراک دام و طیور علاقمند به همکاری با شرکت‌های ایرانی می‌باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88750086 داخلی 101 و 108 تماس حاصل فرمائید.

عرض تسلیت

با اندوه فراوان درگذشت جناب آقاى ناصر اندایش، مدیرعامل محترم شرکت بافندگی سمنان، را به خانواده و آشنایان ایشان تسلیت می‌گوییم

اتاق ایران ایتالیا

نظرسنجی درباره اکسپو

لطفا در صورت تمایل به شرکت در این نظرسنجی، پس از دانلود فایل و پاسخگویی به سوالات، آن را به آدرس ایمیل زیر و یا واتساپ شماره 09038429619 ارسال فرمایید.

info@iiccim.ir

 

با تشکر

درخواست یک شرکت ایتالیایی جهت واردات پسته، آجیل و خشکبار از ایران

به اطلاع می‌رساند یک شرکت ایتالیایی خواهان واردات پسته، آجیل و خشکبار از ایران می‌باشد. علاقمندان به همکاری با شماره 88750086 داخلی 101 و 108 تماس حاصل فرمایند.

عرض تسلیت به سرکار خانم انصافجو (سرپرست داخلی اتاق ایران و ایتالیا)

همكار خوب و مهربانمان

سركار خانم انصاف‌جو

درگذشت پدرمهربانتان را به شما، مادر گراميتان و خانواده ارجمندتان صميمانه تسلیت می‌گوییم. برایتان آرامش و بردباری آرزو می‌نماییم.

روحشان شاد و یادشان گرامی

رييس هيات مديره، هيات مديره، دبيركل و همكارانتان در اتاق ايران و ايتاليا

کمک مالی نهاد ایتالیایی حامی صادرات به شرکت‌های کوچک و متوسط از جمله شرکت‌های ایرانی-ایتالیایی که در زمینه صادرات فعالیت دارند

به دنبال اعلام کمک مالی نهاد ایتالیایی حامی صادرات به شرکت‌های کوچک و متوسط از جمله شرکت‌های ایرانی-ایتالیایی که در زمینه صادرات فعالیت دارند، اتاق ایران و ایتالیا در نظر دارد با توجه به اهمیت بسیار زیاد این موضوع و فرصت کوتاه جهت ثبت نام دریافت وام، به منظور اطلاع‌رسانی به اعضا خود نسبت به برگزاری وبینار در روز 27 مهرماه 1400، ساعت 14 اقدام نماید.

اعضا محترم لطفا در صورت تمایل به شرکت در وبینار، سوالات مرتبط خود را به آدرس ایمیل info@iiccim.ir ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره 88750086 داخلی 101 و 108 تماس خاصل فرمایید.

 

آموزش آنلاین اينكوترمز ۲۰۲۰ کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی

به استحضار می رساند،آموزش آنلاین اينكوترمز ۲۰۲۰ کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC ) همزمان با ترجمه و انتشار آخرین نسخه ۲۰۲۰ کتاب اینکوترمزبین المللی،تنها نسخهمورد تایید ICCدر ایران، برگزار می گردد: «اینکوترمز 2020 ، مقررات ICC برای استفاده از اصطلاحات بازرگانی بین المللی و داخلی» است.

این دوره با هدف آشنایی بازرگانان، مدیران شرکتها، کارشناسان بانکها و کلیه جوامع کسب وکار به مدت 2 روز در تاریخ 19 و 20 مهر ماه 1400 برگزار می شود.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام لطفاً به فایل پیوست مراجعه فرمایید.

عرض تسلیت به جناب آقای قنبری

جناب آقای مهندس قنبری

مشاور حوزه مشاور عالی ریاست اتاق ایران

مصیبت جانگداز فقدان مادر بزرگوارتان را خدمت جنابعالی و خانواده محترم تسلیت گفته و برایتان صبر و شکیبایی آرزومندیم. ما را در غم خود شریک بدانید.

روحشان شاد و قرین نور و رحمت.

هیات رییسه اتاق مشترک ایران و ایتالیا

همکاری با یک شرکت ایتالیایی

یک شرکت ایتالیایی که در زمینه تولید یخچال‌های نگهداری انواع میوه و صیفی‌جات فعال است، علاقمند به همکاری با شرکت‌های تولیدکننده آبمیوه، میوه، رب، پوره گوجه فرنگی و رشته‌های مرتبط می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر نامه درخواست اطلاعات را به آدرس ایمیل info@iiccim.ir ارسال نموده

و یا با شماره

02188750086

داخلی 101 تماس حاصل فرمایید.

عرض تسلیت به جناب آقای برادران

جناب آقای مهندس جعفر برادران

مدیرعامل محترم شرکت توسعه سنگ فرینام آریو

و عضو محترم هیئت رئیسه اتاق ایران و ایتالیا

 

 

با قلبی آکنده از اندوه درگذشت همسر گرامیتان را تسلیت گفته و برای جنابعالی و خانواده محترم آرزوی صبر و بردباری داریم.

ITALY AT EXPO 2020
عرض تسلیت به جناب آقای میرزایان-مدیرعامل شركت آرام قهوه نوش پارسیان

جناب آقای ادوین میرزایان،

مدیرعامل شركت آرام قهوه نوش پارسیان

 

 

 

مصیبت جانگداز فقدان مادر بزرگوارتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت گفته و برایتان از درگاه خداوند شکیبایی آرزومندیم.

روحشان شاد و یادشان گرامی

پیگیری حقوقی در زمان بروز اختلافات تجاری

اعضای محترم اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا،

بدینوسیله توصیه می‌گردد، به‌منظور امکان پیگیری حقوقی در زمان بروز اختلافات تجاری، مکاتبات با همتایان خود را در قالب ایمیل انجام داده و از مکاتبات واتساپی جهت قراردادهای رسمی خودداری نمایید.

وبینار انرژی با همکاری امبروزتی، ایچه و سفارت ایتالیا در تهران

From Cernobbio to Med Dialogues. A Conversation about Energy Transition, Clean Energy and the Environment

وبینار انرژی با همکاری امبروزتی، ایچه و سفارت ایتالیا در تهران

این وبینار در روز دوشنبه 29 شهریور ماه به اختصار بشرح زیر برگزار گردید:
مراسم با سخنرانی آقای دکتر جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران آغاز شد.
سفیر ایتالیا در ایران ابتدا اظهار داشت : در این وبینار قصد داریم در دو بخش در مورد موضوعات سیاسی و اقتصادی بین دو کشور ایران و ایتالیا صحبت نماییم. ما مشتاقیم تا برجام مجددا احیا گردد و در حوزه مسائل اقتصادی در مورد مبحث انرژی صحبت خواهیم نمود و موضوع مورد توجه مشترک ما و ایران انتقال به یک اقتصاد سبز و توجه به موضوع انرژی و انرژی های سبز و تولید کربن کمتر می باشد.
ایشان ادامه دادند این وبینار در دو بخش برگزار می گردد، بخش اول پنل سیاسی و بخش دوم به پنل اقتصادی اختصاص دارد. به دنبال سخنرانی ایشان آقای دکتر سجادی معاون کنسولی مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه اظهار داشت از آنجا که رابطه بین ایران و ایتالیا یک رابطه تاریخی می باشد، ما در این وبینار گرد هم آمده ایم تا به نگهداری از روابط تجاری ایران و ایتالیا بپردازیم.
سخنران بعدی آقای دکتر بیات سفیر ایران در ایتالیا بودند که خطاب به دوستان ایتالیایی اعلام داشت محصولات ایتالیایی در ایران بسیار شناخته شده می باشند ولی بازار ایران با گذشته تفاوت ها و پیشرفت های چشمگیری داشته و خطاب به تجار ایرانی گفت ایتالیایی ها بسیار مایل به همکاری با ایران هستند و اگر شرکتی مجبور به قطع همکاری خود با ایران گردیده این شرایط در نتیجه تحریم ها و فشار های آمریکا ایجاد شده است.
در ادامه آقای نیکولا پده ریاست انستیتو مطالعات جهانی نیز دولت بایدن را از دولت های پیشین آمریکا بسیار موفق تر ارزیابی کرد و بر توسعه روابط بین دو کشور تاکید داشته و در ادامه اظهار داشت طرف های ایتالیایی به فعالیت بیشتر با ایران بسیار مشتاق می باشند و ما بسیار علاقمندیم تا مذاکرات برجام صورت گیرد.
پس از پایان بخش سیاسی جلسه وارد بخش اقتصادی گردید.
**************************************************
در این بخش ابتدا آقای دکتر میرالیا ریاست خانه اروپایی امبروزتی در ایران به اهمیت موضوع وبینار یعنی گذار به انرژی سبز پرداخت و در ادامه یکی از همکاران ایشان به ارائه آماری دقیق در مورد مصرف انرژی و تغییرات جوی در جهان پرداخته و اذعان داشت جایگزینی انرژی‌های تجدید پذیر با سوخت های فعلی از مسائل بسیار با اهمیت حال حاضر می باشد و توزیع انرژی پاک کار پیچیده ای نیست اما نیازمند اراده سیاسی و راه حل های شجاعانه می باشد.
سپس آقای دکتر مجید میرهاشمی مدیرکل امور هماهنگی ریاست جمهوری ایران‌ از برگزاری این‌ سمینار مشترک ابراز خرسندی نموده و آقای دکترمحمدعلی فرحناکیان مدیر گروه امور بین الملل وزارت نیرو ایران نیز اظهار همکاری بین ایران و ایتالیا می تواند همکاری بسیار خوبی باشد .
وی ادامه داد نیازهای جهان به الکتریسیته و منطقه رو به افزایش می باشد و این حوزه می تواند پلتفرمی باشد برای همکاری های پایدار و با ثبات و پر منفعت ، در این حال قوانین سرمایه گذاری در ایران بسیار از سرمایه گذاران خارجی حمایت می نماید.

آقای دکتر زامپینی ریاست اتاق مشترک ایتالیا-ایران و ریاست شرکت مطرح آنسالدو انرژیا در ایتالیا نیز ضمن اشاره به روابط بسیار خوب شرکت آنسالدو با ایران از سال 1998 گفتند پس از برجام در حوزه انرژی، فعالیت های بسیار مثبتی در ایران در حوزه انرژی های تجدید پذیر صورت‌گرفت اما شرکت ما و شرکت های مشابه به دلیل تحریم ها ناچار شد ایران را ترک نماید و حتی نقشه هایی که در حال تکمیل آنها بودیم را نیمه کاره رها نمودیم.
وی تاکید داشت بهترین شریک در حوزه انرژی تجدید پذیر برای ایران ، کشور ایتالیا می باشد و ما در صدد هستیم تا مجددا سهم خود را در بازار ایران احیا نماییم.
آقای دکتر استفانو فالکنیو به عنوان رئیس توسعه کسب و کار بخش انرژی های تجدیدپذیر خارجی شرکت کارلو مارسکا اظهار داشت ما به بازار ایران اعتقاد داریم و از سرمایه شخصی خود 8 میلیون یورو در ایران سرمایه گذاری کرده ایم و یک برنامه ریزی ده ساله داشتیم اما تحریم های آمریکا موجب شد از حدود سه سال پیش در روند کار ما اختلالاتی ایجاد شود. ما خواهشمندیم این جلسات ادامه دار باشند تا بتوانیم با مقامات دو کشور صحبت نماییم.
آقای دکتر جیانکارلو آلبانو ریاست بخش اقتصادی سفارت ایتالیا در ایران ( ایچه) نیز ضمن تاکید بر توسعه روابط بین ایران و ایتالیا گفتند بسیار مشتاقیم تا شرکت های ایرانی و ایتالیایی با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باشند.
خانم مریم خوانساری مدیر روابط عمومی سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران به پیدا کردن راه حل مناسب با تشریک مساعی طرفین اظهار امیدواری کرد و اشاره نمود از حدود ده سال پیش در ایران ، انرژی های پاک بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و حتی قوانین مربوط به استفاده از آنها در سازمان های مربوطه در حال اجرایی شدن می‌باشد اما در عین حال ما به تحول ذهنیت شهروند ایرانی نیازمندیم و امیدواریم از طرفین ایتالیایی راه حل هایی در این خصوص دریافت کنیم.
آقای مهندس کاوه‌پیشه عضو هیئت مدیره انجمن مهندسان مشاور ایران، کشور ایران را در بخش انرژی تجدید پذیر فرصتی طلایی برای ایتالیا دانسته و ادامه داد دولت وقت دستور اکید به وزارتخانه ها جهت استفاده از انرژی تجدید پذیر را صادر کرده است و در آینده ای نزدیک استفاده از این انرژی در ایران بسیار پر رونق خواهد بود و برچسب های مربوط به این انرژی تصویب شده و موجود می باشد.
در پایان آقای روبرتو‌کارپانتو‌، معاون امور‌بین‌الملل‌سازمان مهندسان و معماران ایتالیا، ضمن ارائه توضیحاتی تخصصی در حوزه استفاده از انرژی تجدید پذیر در معماری نوین و ارائه آمار مربوطه، به تمایل ایتالیا بر همکاری با ایران در این زمینه تاکید نمود.

«رویداد پیاده‌روی و کاشت نهال»

اتاق ایران- ایتالیا در نظر دارد، رویداد پیاده‌روی با حضور مدیران و اعضاء محترم اتاق برگزار نماید.

علاقمندان جهت حضور در این رویداد و ثبت نام با شماره 88750086 داخلی 101 و 108 تماس حاصل فرمایند.

زمان: جمعه 09 مهرماه 1400

برگزاری اکسپو 2021 در دبی

به استحضار می‌رساند، اکسپو 2021 از تاریخ 1400/07/09 لغایت 1401/01/11 در شهر دبی کشور امارات برگزار خواهد گردید.

بدینوسیله جدول زمانی اعزام هیات‌های تجاری از سوی «کمیته اکسپو اتاق ایران» را به شرح زیر اعلام می‌دارد.

علاقمندان به حضور در این رویداد بین‌المللی با شماره 88750086 داخلی 108 تماس حاصل فرمایید.

همکاری شرکت‌های ایتالیایی با شرکت‌های ایرانی

 

 

 

 

 

به استحضار می‌رساند تعدادی از شرکت‌های ایتالیایی فعال در زمینه‌های ذیل، علاقمند به همکاری با شرکت‌های ایرانی می‌باشند، علاقمندان به همکاری در رشته‌های زیر می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88750086 داخلی 106،101 و 108 تماس حاصل نمایند:

 

 

 

 

 

 

 

 

زمینه های مورد علاقه جهت همکاری:

1-بیسکوییت، ویفر، شکلات، کیک

2-صنعتی، الکتریکی

3-گیربکس، ایمنی آسانسور

4-کفش توزیع‌کننده

5-ماشین‌الات قهوه

6- بازرگانی و مهندسی

7- نفت و گاز و پتروشیمی

8- ماشینآلات نظافت اتومبیل، کارواش

9- اتوماسیون صنعتی، پانل های الکتریکی

10- تعمیرات و تجهیزات اتومبیل

11-تعلیم و تربیتموسسه آموزشی

12-ماشین‌آلات و تجهیزات سنگ طبیعی

13-سیستم‌ ایمنی حرارتی

14- ساختمان، صنعت، تجهیزات آب

15- محصولات تخصصی پوست و مو

16-محصولات ترموپلاستیک، پلیمرهای پایه‌ای برای تزریق، اکسترودر، سیم و کابل

17-پمپ سانتریفیوژ، کمپرسور، صنایع سنگین معدنی و نفت و گاز

18- دارویی، پزشکی

19- تولید کننده پمپ

20- واردات و صادرات

21-تولیدکننده تهویه مطبوع

نمایشگاه سنگ Marmomac 2021

به منظور بازدید آنلاین از نمایشگاه سنگ Marmomac 2021 در شهر ورونا ایتالیا که از تاریخ 29 سپتامبر لغایت 02 اکتبر2021(07 الی 10 مهرماه 1400) برگزار می‌گردد، می‌توانید با استفاده از VPN به لینک

https://marmomacplus.com/en

مراجعه و پس از تکمیل فرم و دریافت ایمیل تایید، وارد سایت نمایشگاه شوید.

تعطیلات تابستانی

اعضاء محترم اتاق مشترک ایران و ایتالیا

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند اتاق مشترک ایران و ایتالیا به دلیل شرایط ناشی از پاندمی ویروس کرونا و همچنین تعطیلات تابستانی، از تاریخ 23 مردادماه، لغایت 05 شهریورماه، تعطیل می‌باشد.
خواهشمند است جهت ارتباط با اتاق و کسب اطلاعات ضروری با واتس‌اَپ شماره: 09038429619 تماس حاصل فرمایید.

اتاق مشترک ایران و ایتالیا

برگزاری نمایشگاه MacFrut در ایتالیا

به اطلاع می رساند،
نمایشگاه McFruit به همراه نمایشگاههای Pultry و Agrofood
از تاریخ 16 الی 18 شهریور (7 الی 9 سپتامبر) در شهر Rimini ایتالیا به صورت حضوری و مجازی برگزار می گردد.
علاقمندان می توانند جهت بازدید از نمایشگاه مجازی مک فروت، درخواست دریافت لینک شرکت در نمایشگاه را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند. valentina.piraccini@macfrut.com

معرفی شرکت‌های ایرانی و ایتالیایی در رویداد بزرگ اقتصادی

WhatsApp Image 2021-07-04 at 09.52.29

لطفا در صورت تمایل به شرکت در این وبینار هر دو فرم پایین صفحه را تکمیل نموده و به آدرس info@iiccim.ir ارسال بفرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره

02188750086

داخلی 101 یا 106 یا 108

تماس حاصل فرمایید.

اطلاعیه برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک ایران و ایتالیا(معرفی نماینده)

مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک ایران و ایتالیا  به‌صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

لذا از اعضای علاقمند تقاضا دارد مشخصات و شماره تلفن همراه، کد ملی مدیرعامل یا (سایر صاحبان امضاء مجاز) را به آدرس ایمیل

info@iiccim.ir

ارسال فرمایند. 

لازم به ذکر است که معرفی نماینده یا وکالت‌نامه‌ها باید در سربرگ شرکت، ممهور به مهر و امضا (صاحبان امضای مجاز) به‌ همراه کد ملی و شماره موبایل نماینده حاضر در جلسه حداکثر تا تاریخ بیستم تیر 1400 به این اتاق ارسال گردد. 

نشانی : link مورد نظر متعاقبا جهت نمایندگان به منظورحضور در مجمع اعلام خواهد گردید.

تاریخ: سه‌شنبه 22 تیر 1400

زمان : ساعت 14:00 

 

به اطلاع می‌رساند:

مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک ایران- ایتالیا  به‌صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

لذا از اعضاء علاقمند تقاضا دارد مشخصات و شماره تلفن همراه ، کد ملی مدیرعامل یا (سایر صاحبان امضاء مجاز) را به این اتاق ارسال فرمایند.

لازم به‌ذکر است که معرفی نماینده یا وکالت‌نامه‌ها باید در سربرگ شرکت، ممهور به مهر و امضاء (صاحبان امضاء مجاز) به‌همراه کد ملی و شماره موبایل نماینده حاضر در جلسه حداکثر تا تاریخ 20/04/1400 به این اتاق ارسال گردد.

نشانی : link مورد نظر متعاقبا جهت نمایندگان به‌منظورحضور در مجمع اعلام خواهد گردید.

تاریخ: سه‌شنبه 22 تیر 1400

زمان : ساعت 14:00

info@iiccim.ir

برنامه سی‌امین مجمع عمومی عادی سالیانه (نوبت دوم) اتاق مشترک ایران و ایتالیا

بخش اول

*ساعت 14:00 شروع جلسه

*پخش سرود ملی دو کشور

*سخنرانی آقای مهندس پورفلاح ریاست اتاق ایران و ایتالیا

بخش دوم (دستورات جلسه)

1- ارائه خلاصه گزارش عملكرد اتاق در سال 1399، بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به آن

2- ارائه ترازنامه و صورت‌های مالی 1399، بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به آن

3- ارائه گزارش بازرس قانوني اتاق

4- ارائه گزارش حسابرس قانونی اتاق

5- ارائه بودجه پیشنهادی براي سال 1400و اتخاذ تصمیم نسبت به‌ آن

6- انتخاب بازرس اصلي و علي البدل

7- تعیین روزنامه كثير الانتشار

8- انتخاب حسابرس قانونی

9- سایر موارد قابل طرح در مجمع عمومی عادی

آموزش آنلاین «مقررات متحدالشکل اعتبارات اسنادی»

به استحضار می رساند،کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC)، در نظر دارد آموزش آنلاین «مقررات متحدالشکل اعتبارات اسنادی» به مدت دو روز در تاریخ 15 ، 16 تیرماه 1400 برگزار نماید.
مقررات متحدالشکل اعتبارات اسنادی » نشریه شماره 600 اتاق بازرگانی بین¬المللی، ضوابطی قراردادی است که در صورت درج آن در اعتبار اسنادی برای همه طرف¬های ذیربط الزام آور می شود.
برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام لطفاً به فایل پیوست توجه فرمایید.

وبینار «قوانین و راه‌های اخذ ویزا و مهاجرت به ایتالیا»

  

 

 

 

 

حوزه‌های گفتگو و پرسش و پاسخ:

 • چگونگی تاسیس شرکت
 • سرمایه‌‌گذاری تجاری
 • خرید شرکت فعال
 • خرید ملک
 • و ....

  

 

 

مدارک مورد نیاز:

 • فرم تکمیل شده در انتهای صفحه
 • فیش واریزی به مبلغ 10،000،000 ریال برای اعضا و 12،000،000 برای غیر اعضا

 

 

بانک ملت
شماره حساب: 5467420685
شماره شبا : IR27 0120 0200 0000 5467 4206 85
به نام اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و ایتالیا

 

از علاقمندان درخواست می‌نماید با توجه به محدودیت ظرفیت مدارک خود را حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ به نشانی info@iiccim.ir و یا به شماره 09038429619 واتس‌آپ نمایند.

تاریخ برگزاری: سه شنبه 08 تیرماه 1400
زمان: ساعت 14:00
پلتفرم: Skyroom

آگهی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه(نوبت دوم) اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ایتالیا

آگهی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه(نوبت دوم) اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ایتالیا

WhatsApp Image 2021-06-22 at 10.09.52

آگهی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ایتالیا به شماره ثبت 6037 و شناسه ملی 10861907588

دستورات جلسه:

1- ارائه خلاصه گزارش عملكرد اتاق در سال 1399، بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به آن

2- ارائه ترازنامه و صورت‌های مالی 1399، بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به آن

3- ارائه گزارش بازرس قانوني اتاق

4- ارائه گزارش حسابرس قانونی اتاق

5- ارائه بودجه پیشنهادی براي سال 1400و اتخاذ تصمیم نسبت به‌ آن

6- انتخاب بازرس اصلي و علي البدل

7- تعیین روزنامه كثير الانتشار

8- انتخاب حسابرس قانونی

9- سایر موارد قابل طرح در مجمع عمومی عادی

مکان: خیابان مطهری، خیابان کوه نور، خیابان هفتم، پلاک 1، واحد44، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ایتالیا. با توجه به برگزاری آنلاین مجمع، اعضاء محترم این اتاق می‌توانند از طریق لینک زیر به سامانه آنلاین برگزاری مجمع اتاق ایران و ایتالیا وارد شده و در جلسه مجمع حضور یابند.

https://web.anymeet.ir/LoginToMeeting?meet=iiccim

تاریخ: دوشنبه 31/03/1400

زمان:ساعت 14:00

هیات مدیره اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ایتالیا

 

website-agahi

عرض تسلیت به جناب آقای اثنی عشری

جناب آقای اثنی عشری

مدیرعامل شركت تولیدی لایی اصل

مصیبت جانگداز فقدان پدر بزرگوارتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت گفته و برایتان از درگاه خداوند شکیبایی آرزومندیم.

انتخاب دیوان داوری اتاق بازرگانی بین‌المللی به عنوان ممتازترین موسسه داوری و دعوت جهت شرکت در پنجمین کنفرانس داوری بین المللی اتاق بازرگانی بین‌المللی

احتراماً به اطلاع میرساند، دانشگاه کویین مری لندن به همراه موسسه حقوقی وایت اند کِیس (White & Case) بر اساس یک نظرسنجی در سال 2021، در حوزه داوری بینالمللی، دیوان داوری اتاق بازرگانی بینالمللی (ICC) را به عنوان ممتازترین موسسه داوری و حقوقی انتخاب کردند که این موضوع به عنوان نقطه عطفی در روند کاری دیوان داوری ICC محسوب میگردد. 

در همین ارتباط، دیوان داوری ICC با هدف ترویج ارائه خدمات خود به جوامع کسب و کار، از علاقهمندان و فعالان حوزه داوری دعوت نموده، در رویداد آنلاین و رایگان «پنجمین کنفرانس داوری بینالمللی ICC» که از تاریخ 7 تا 9 تیر ماه 1400 (برابر با 28 الی 30 ژوئن 2021) برگزار میگردد، ثبتنام نمایند. این رویداد، بهترین فرصت برای آشنایی علاقهمندان با تغییر و تحولات حوزه داوری بینالمللی بوده و در دو بخش کنفرانسی و آموزشی برگزار خواهد شد. اعضای محترم کمیته ایرانی میتوانند با مراجعه به لینک زیر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

لینک ثبت نام:

https://2go.iccwbo.org/icc-european-conference-on-international-arbitration.html

اتاق ایران و ایتالیا استخدام می‌کند

اتاق ایران و ایتالیا استخدام می‌کند:
خانم کارشناس اداری، حداقل لیسانس
مسلط به زبان انگلیسی، Photoshop, Corel و آشنا به سایر نرم‌افزارهای اداری
حداکثر سن 35 سال
تلفن تماس: 88504315

نیازمند تهیه ماده پلی‌پروپیلن Hostalen pp H2 150

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند شرکتی در ایتالیا به منظور تولید لوله با کارکردهای متفاوت (از جمله لوله‌های آب آشامیدنی)، نیازمند تهیه ماده پلی‌پروپیلن Hostalen pp H2 150 می‌باشد.

از شرکت‌های تولیدکننده و علاقمندان به همکاری دعوت به عمل می‌آید جهت کسب اطلاعات بیشتر باشماره 88750086 داخلی101 و 108 تماس حاصل فرمایند.

برگزاری جلسات B2B با حضور تجار ایرانی و ایتالیایی در رشته‌های مختلف

 

 

 

 

 

 

بدینوسیله به استحضار می‌رساند اتاق ایران و ایتالیا در نظر دارد بزودی با همکاری اتاق ایتالیا-ایران در رم،

یک سمینار تجاری مجازی با امکان برگزاری جلسات B2B، با حضور تجار فعال دو کشور در رشته‌های:

 

 

 

 

 • دارویی و تجهیزات پزشکی
 • آرایشی
 • بهداشتی
 • غذایی
 • ماشین‌آلات
 • خشکبار
 • تجهیزات نفتی و گازی
 • انرژی
 • چرم
 • پوست
 • و سایر رشته‌ها

 

 

برگزار نماید.

علاقمندان به مشارکت در این سمینار می‌توانند تا تاریخ 19 فروردین، اطلاعات خود را شامل:

 

 

1

نام شرکت:

 

2

زمینه فعالیت فعلی شرکت:

 

3

رشته مورد علاقه جهت مذاکره:

 

4

نام فرد شرکت کننده در سمینار:

 

5

لطفا مواردیکه با شرایط شما مطابقت دارد را انتخاب نمایید:

¦ مترجم ایتالیایی دارم.

¦مترجم انگلیسی دارم.

¦به زبان ایتالیایی حداقل در حد مذاکره آشنایی دارم.

¦به زبان اانگلیسی حداقل در حد مذاکره آشنایی دارم.

 

 

فقط از طریق ایمیل info@iiccim.ir و یا شماره ۰۲۱۸۸۷۵۰۰۸۶ داخلی 108اعلام نمایند.

تاریخ و شرایط مشارکت در سمینار متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

برگزاری نمایشگاه‌های Agri Travel & Slow Travel

برگزاری نمایشگاه‌های Agri Travel & Slow Travel با تمرکز بر گردشگری بومی و تاب‌آور در شهر برگامو برگزار می‌گردد.

حضوری 19-17 سپتامبر

کنفرانس آنلاین 29-27 سپتامبر

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از سایت https://www.agritravelexpo.it/en و صفحه @agritravelexpo بازدید نمایند.

بدیهی‌است که امور بین‌الملل این اتاق آماده پاسخگویی به سوالات مرتبط می‌باشد.

02188750086

داخلی 108

همکاری با یک شرکت ایتالیایی

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند یک شرکت ایتالیایی فعال در تولید تجهیزات ساختمانی همچون سیستم‌های مقاوم‌سازی دیوارها، قالب و داربست، تمایل به همکاری با یک شرکت ایرانی مرتبط در این رشته‌ها را دارد، از علاقمندان دعوت بعمل می‌آید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88750086 داخلی 108 تماس حاصل نمایند.

عرض تسلیت

با اندوه فراوان درگذشت جناب آقاى دكتر مهدى احمدى، مالک و مدیر محترم هتل زیبای نیلو، و انساني دوست داشتني و مردم‌دار را به اطلاع دوستان و آشنايان مي‌رساند ...
بدينوسيله مراتب تسليت هيات رييسه و اعضاء اتاق ايران و ايتاليا را به همسرارجمند و فرزندان شايسته آن مرحوم اعلام مي‌نمايد.
روحشان شاد و ياد عزيزشان همواره در دل دوستدارانشان پايدار و گرامى.
احمد پورفلاح
رئيس اتاق ايران و ايتاليا

دعوت به همکاری

اطلاعیه:

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند یک شرکت ایتالیایی فعال در تولید اقلام،

Manufacturing high pressure plunger pumps, electric motors, diesel/ gas boilers

علاقمند به همکاری با یک شرکت ایرانی فعال در این زمینه بعنوان Distributor جهت پخش محصولات خود در ایران می‌باشد، از اعضای علاقمند به همکاری با این شرکت دعوت می‌شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88750086 داخلی 108 تماس حاصل نمایند.

معرفی دوره آموزشی مدیریت بحران با رویکرد کارآفرینی

  

  

معرفی دوره آموزشی

  

1ـ عنوان دوره : مدیریت بحران با رویکرد کارآفرینی (Entrepreneurial Approach)  Crisis Management  

2ـ مدرس :

ـ دکتر وحید ناصحی فر

3ـ هدف دوره :

ـ ارتقاء سطح دانش و مهارتهای مدیران و كارشناسان

4ـ طول دوره : 12 ساعت

 

 

5ـ محتوی دوره :

1ـ تعریف بحران و انواع بحران

2ـ فرآیند مدیریت بحران

3ـ طبقه بندی بحران ها

شش سئوال (The Six Ws)

مثالهايي از بحران

6ـ بحران های طبیعی

7ـ اتفاقات صنعتی

8ـ بحران های اقتصادی

9ـ بحران در کسب و کار

10ـ بحران در شرکتهای کوچک و واحدهای تجاری SBU

11ـ الگوی انسان مبارز : ویژگیهای مدیران بحران

12ـ روششناسي مديريت بحران : شناخت بحران، افراد کلیدی، مدیریت رسانه

13ـ مديريت بحران اثربخش : منابع ، تجهیزات ، آمادگی و تمرین

14ـ 10 گام در مديريت بحران

15ـ استراتژي هاي تهية برنامه مديريت بحران

16ـ اجزاءيك برنامة مديريت بحران

17ـ خلاقيت، نوآوري و كارآفريني در شرايط بحران

18ـ مدیریت ریسک و قانون مورفی

19ـ سناریونویسی در مدیریت بحران

20ـ کارگاه آموزشی : تهیه فهرست و اولویت بندی بحران ها و ذینعفان

21ـ کارگاه آموزشی : تهیه برنامه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل

22ـ کارگاه آموزشی : برنامه های پیش گیری، مداخله و سالم سازی

 

افراد متقاضی شرکت در این دوره، فرم زیر را تکمیل و به آدرس info@iiccim.ir ارسال نمایند.

جهت دریات تاییدیه فرم با شماره 88750086 داخلی 101 تماس حاصل فرمایید.

 

 

لغو نشست تجاری ایران و اروپا

برگزاری نشست امروز دوشنبه 24 آذر (نشست تجاری ایران و اروپا) به تعویق افتاد.

اخذ اجازه اقامت در کشور سن مارینو

اخذ اجازه اقامت

افراد برای دریافت اجازه اقامت دائم در سن مارینو با انتخاب یکی از موارد ذیل، می توانید اقدام کنند:

1-    اگر فرد ملکی (جهت مصارف صنعتی یا جهت اقامت در آن) با قیمت 500 هزار یورو یا بیشتر را خریداری نماید.

2-    اگر سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده 10 ساله به میزان حداقل 600 هزار یورو داشته باشد. در این شرایط دولت نیاز به یک بار پرداخت 10 هزار یورو جهت صدور اقامت دائم را خواهد داشت، اجازه اقامت میتواند به همسر، شریک تجاری، و فرزندان تا 25 سال داده شده و برای هریک از خویشاوندان یکبار مبلغ 20 هزار یورو نیز باید پرداخت شود.

اخذ اجازه اقامت برای تجارت و کسب و کار

هر شخصی که دارای 51 درصد از سهام یک شرکت باشد می تواند برای دریافت اجازه اقامت در کشور سن مارینو اقدام نماید، مشروط بر اینکه یک تا سه نفر از میان لیستهای شغلی به صورت تمام وقت بر اساس زمینه فعالیت شرکت به استخدام درآیند وفرد مبلغ 75 هزار یورو گارانتی برای دو سال اول و برای سالهای بعد تا مبلغ 150 هزار یورو به صورت سپرده به نفع دولت واریز نماید.

اقامت دائم برای کسانی که حداقل 51٪ از سرمایه سهامی شرکت در سن مارینو را در اختیار دارند به همسر یا شریک و همچنین فرزندان تا سن25 سال نیزتعلق می گیرد.

اجازه اقامت برای تجارت با روش ساده

یک یا چند سرمایه گذاری در زمینه تحقق پروژه های تجاری در جمهوری سان مارینو به کارمندان حرفه ای و همچنین بستگان آنها امکان اخذ اقامت دائم را به طرق ساده تر، ارائه می دهد.

اما به صورت کلی، جهت دسترسی به موارد مذکور درخواست کننده باید موارد ذیل را اجرا کند:

-         تاسیس یک شرکت جدید

-         ارائه یک CV کامل و مستدل از اطلاعات شخصی کلیه سرمایه گذاران

-         ارائه برنامه تجاری 5 ساله

-         استخدام حداقل 5 کارمند دارای اقامت در سن مارینو

-         خرید یک ملک به مبلغ حداقل 300 هزار یورو، یا امضا قرارداد اجاره مالی( با پرداخت اولیه مبلغ 300 هزار یورو).

در هر دو مورد فوق، به عنوان ضمانت بازپرداخت منافع اقتصادی اعطا شده ، (مالیات ، کمک های مالی ، اعتبارات ، کارمندان ) امتیاز ویژه ای در مورد منافع دولت در نظر گرفته می شود.

اجازه اقامت برای سرمایه گذاران در برخی از شرکتها

این نوع اجازه اقامت شامل کسانی می شود که حداقل 25 درصد سهام یک شرکت را دارا باشند یا مدیر و یا رئیس هیئت مدیره شرکت باشند و اگرکه شرکت در زمینه خاصی فعالیت می نماید، بعنوان مثال:

-         تولید کالاها و خدمات پیشرفته از نظر فنی

-         اقتصاد سبز

-         فرهنگ و هنر

-         مدیریت، مارکتینگ، ارتباطات بین المللی، آموزش، فعالیت های تحقیق و توسعه

-         بخشهای تولید سنتی با تأثیرات اندک بر سیستم زیست محیطی

افراد جهت اقدام برای اخذ مجوز اقامت برای هریک از موارد تجاری، باید اثبات نمایند که دارای درآمد مناسب و محل اقامت می باشند.ضمناً خرید بیمه نامه مناسب با حداقل پوشش سالانه 30 هزار یورو نیز ضروری میباشد.

اعتبار اجازه اقامت 12 ماه بوده و تا 5 سال قابل تمدید است، اجازه اقامت به همسر، شریک یا فرزندان تا سن 25 سال نیز تعلق می‌گیرد.

عرض تسلیت به جناب آقاي نظام مافی

جناب آقای شریف نظام مافی

ریاست اتاق مشترک ایران و سوییس

 

مصیبت فقدان مادر گرامی همسر بزرگوارتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت گفته و برایتان از درگاه خداوند شکیبایی آرزومندیم.

عرض تسلیت به جناب آقای مهدی جبرئیلی

جناب آقای مهدی جبرئیلی
مدیرعامل شركت بين‌المللی خط طلائی ثابت (گلدن لاين)

 

مصیبت جانگداز فقدان مادر بزرگوارتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت گفته و برایتان از درگاه خداوند شکیبایی آرزومندیم.

عرض تسلیت به جناب آقاي مک وارطانوسیان

جناب آقای مک وارطانوسیان

 

مصیبت جانگداز فقدان مادر بزرگوارتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت گفته و برایتان از درگاه خداوند شکیبایی آرزومندیم.

دعوت به همکاری

از شرکت‌های تولیدکننده اقلام زیر که علاقمند به همکاری با ایتالیا می‌باشند، دعوت به عمل می‌آید تمایل خود را از طریق ارسال ایمیل به آدرس زیر اعلام فرمایند.

info@iiccim.ir

 

- High density Polyethylene (HDPE)

- Polyethylene Terephthalate (PET)

- Polyvinyl Chloride (PVC)

«مقررات جدید ایتالیا برای پیشگیری از شیوع کرونا»

ایتالیا تقریبا همه جا را تعطیل کرد: به شرایط نیمه قرنطینه باز می گردیم.
به گفته منابع دولت ایتالیا ، نخست وزیر جوزپه كنته فرمان جدید رئیس جمهور به وزیران (DPCM) را امضا كرد.
اقداماتی که از دوشنبه 26 اکتبر تا 24 نوامبر بمدت یکماه معتبر خواهد بود و شامل تعطیلی بارها، رستوران ها و بستنی فروشی ها از ساعت 6 بعدازظهر می باشد . صرف غذا بر روی میز رستوران ها حداکثر برای چهار نفر که با هم زندگی نمی کنند مجاز خواهد بود. علاوه بر این ، استخرها ، سالن های بدنسازی ، استراحتگاه های اسکی ، فرهنگسراها و شهربازی ها تعطیل خواهند بود. در این دستور(21 صفحه به علاوه پیوست های مختلف) همچنین به منع برگزاری جشنواره ها ، نمایشگاه ها و همه رویدادهای مشابه اشاره دارد. تعطیلات ، از جمله تعطیلات مربوط به مراسم عمومی و مذهبی نیز متوقف خواهد شد.
در مورد گذراندن اوقات فراغت ، دیگر هیچ سینما ، تئاتر و کنسرت داخلی ویا خارجی وجود ندارد. در مورد ورزش ، استادیوم ها و میادین مسابقه یک بار دیگر بدون مخاطب خواهند بود.
همچنین مدارس ، آموزش برای دبیرستان ها تا 75 درصد باید از راه دور انجام شود. از طرف دیگر ، سفر بین مناطق مجاز خواهد بود.
همچنین برای ورود به ایتالیا از سایر کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن مانند سوئیس محدودیت جدیدی وجود ندارد.

راه اندازی «Help Desk» توسط اتحادیه اروپا برای شرکت‌های اروپایی علاقمند به همکاری با ایران

در اپلیکیشن موجود در Help Desk اتحادیه اروپا برای شرکت‌های اروپایی امکان دستیابی به شرایط تحریمی شرکت‌های ایرانی مهیا گردید

بروکسل دستش را به سوی تهران دراز می کند و به طور همزمان سعی می کند که شرکت های کوچک و متوسط اروپایی علاقمند به تجارت با جمهوری اسلامی ایران باشند و در چارچوب قانون و نظام تحریمی اروپا به ایران کمک کنند.

در حالی که اتحادیه اروپا در راستای برجام به تمامی تحریم های اقتصادی و مالی اعمال شده در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران پایان داده، اما محدودیت های دیگری در رابطه با تجارت با تهران باقی مانده است.

در همین راستا کمیسیون اروپا به منظور شناسایی این محدودیت ها به تازگی یک «HelpDesk» و یک «Sanctions Tool»، دو سرویس برای شرکت‌ها که بتوانند با آرامش با شرکای ایرانی خود کار کنند، راه‌اندازی کرده است.

هدف «میز کمک» ارائه اطلاعات، ترتیب دادن رویدادهایی به منظور ملاقات میان شرکت های اروپایی و ایرانی و به ویژه دقت نظر است، یعنی استعلام این موضوع که آیا شرکت‌هایی که قصد دارند قراردادهایی با آن‌ها منعقد سازند، ارتباطی با اشخاصی که در لیست سیاه قراردارند، دارند یا خیر.

در حقیقت، صحبت از کمکی واقعی است، زیرا بر خلاف شرکت‌های چند ملیتی، شرکت‌های کوچک و متوسط فاقد یک دفتر حقوقی برای این دقت نظر هستند که پس از پی بردن به این امر، شرکت ها می توانند به بانک‌ها رجوع کنند تا در مورد قانونی بودن معاملات جاری اطمینان حاصل نمایند.

این «ابزار تحریم» مجموعه ای از اطلاعات را در اختیار شرکت های اروپایی قرار می دهد تا متوجه شوند که آیا طرح هایی را که با ایران در نظر دارند ممکن است با تحریم مواجه شوند یا خیر.

برنامه های اینترنتی تهیه شده توسط کمیسیون اروپا ابزار معتبری برای شرکت های ایتالیایی به شمار می آیند. همان شرکت هایی که از نظر تاریخی دومین شریک تجاری ایران پس از شرکت های آلمانی هستند. در این سایت ها فقط کافی ست نوع کالای صادراتی، اطلاعات هویتی شرکت و گیرنده را وارد کرد و این سرویس اروپایی امکان انجام عملیات تجاری با آن را تأیید خواهد کرد.

این دو ابزار به نفع شرکت های کوچک و متوسط اروپایی بوده و با توجه به اینکه ایران کشوری تحت تحریم است، کمک می کنند شرکت ها با آگاهی وارد معامله با این کشور شوند.

پس از آنکه آمریکا در سال ۲۰۱۸از برجام خارج شد و تحریم های دیگری علیه ایران اعمال کرد این تصور اشتباه شایع شد که دیگر برای شرکت های اروپایی این امکان وجود ندارد که با جمهوری اسلامی روابط تجاری برقرار سازند.

تعطیلی اتاق روز شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

به اطلاع می‌رساند اتاق ایران و ایتالیا روز شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ تعطیل می‌باشد.

ارتباط با شرکتهای تولیدی در زمینه بسته بندی

از شرکتهای فعال در زمینه بسته بندی علاقمند به ارتباط با شرکتهای تولیدی دعوت بعمل می اید از طریق این اتاق به معرفی خود بپردازند
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ٨٨٧٥٠٠٨٦ داخلي ١٠٨ سرکار خانم انصاف جو تماس حاصل فرمایند

اخذ ویزای اقامت ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

از فوریه سال 2020 و تغییرات درقوانین سرمایه‌گذاری در ایتالیا، دولت ایتالیا تصویب نمود که از طریق سرمایه‌گذاری امکان دریافت ویزای اقامت در ایتالیا ومتعاقبا شهروند اتحادیه اروپا، وجود خواهد شد.

می‌توان از 3 طریق ویزای سرمایه‌گذاری را کسب نمود:

1-    دریافت پیشنهاد کار از سوی یک شرکت در ایتالیا

در این نوع همکاری، شخص ابتدا پیشنهاد کار از سوی یک شرکت ایتالیایی را دریافت نموده و پس از تایید، شرکت ایتالیایی راساَ اقدام به انجام پروسه لازم جهت کسب ویزای تجاری را، خواهد نمود.

2-    نمایندگی خرید یک شرکت ایتالیایی در ایران

همانند ویزای نوع یک، این ویزا نیز توسط شرکت ایتالیایی برای نماینده خود از دولت ایتالیا درخواست می گردد مشروط بر اینکه شرکت ایرانی بعنوان نماینده، تا سقف 55 هزار یورو از شرکت ایتالیایی به صورت ماهیانه خرید داشته باشد و براساس قوانین باید Deposit لازم نیز در ایتالیا گذاشته شود که بر اساس تشخیص شرکت سرمایه‌گذاری که کارهای ویزا را پیش می برد این Deposit تعیین می‌گردد.

3-    سرمایه گذاری با ایجاد یک شرکت و یا دفتر در ایتالیا

این نوع ویزای سرمایه‌گذاری با ایجاد شرکت در ایتالیا مقدور می گردد و شخص به ترتیب به ارقام 250 هزار یورو، 500 هزار یورو و 1،200،000 یورو می‌تواند سرمایه گذاری نماید.

ابتدا ویزای اقامت برای شخص صادر شده و این فرد موظف است ظرف مدت 90 روز اقدام به سرمایه گذاری در ایتالیا نماید و چنانچه در ظرف 90 روز سرمایه گذاری نکند ویزای وی ملغی می شود. به همراه ویزا، اجازه اقامت نیز به شخص داده می شود.

ضوابط:

 • در ویزای نوع سوم، اشخاص می توانند به راحتی به صورت کوتاه مدت به ایران و اروپا رفت و آمد داشته باشند اما اگر به صورت 6 ماه مداوم خارج از خاک اتحادیه اروپا باشند، ویزا و اجازه اقامت لغو می گردد.
 • ویزا به مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت و پس از 5 سال با زمان بیشتری تمدید خواهد شد
 • عموما اشخاصی که برای ویزا و اجازه اقامت در ایتالیا اقدام می نمایند باید به دفترخانه هر شهر مراجعه نمایند، و سردفتر لیست کامل مدارک به همراه فرم Nullaosta را درخواست می نماید و در صورت عدم ارائه مدارک، دفترخانه از تایید مدارک و مهر تایید خودداری می‌ورزد اما در انواع ویزای سرمایه‌گذاری و شیوه‌های متفاوت آن، در صورت داشتن کسری مدارک، سردفتر کاملا به پروسه اشراف دارد و مدارک را مورد تایید قرار می دهد.
 • پس از طی مدت لازم و دریافت ویزای اقامت، شخص برای اعضای خانواده خود نیز می‌تواند درخواست ویزا نماید.

کلیه پروسه ویزاهای فوق الذکر از طریق شرکت Investor Visa در ایتالیا صورت می‌گیرد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با اتاق مشترک ایران وایتالیا به شماره 88750086، داخلی 108 سرکار خانم انصاف جو تماس حاصل فرمایند.

تعویق زمان برگزاری بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و سازمان توسعه تجارت ایران ضمن تشکر فراوان از زحمات تلاشگران عرصه صادرات کشور که علی‌رغم مشکلات عدیده داخلی و تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی همچنان استوار و مقاوم در بازارهای منطقه‌ای و جهانی فعالیت نموده و پرچم پرافتخار کشور عزیزمان را در بازارهای جهانی برافراشته نگهداشته‌اند، به اطلاع می‌رسانند با توجه به موج جدید شیوع ویروس کرونا و در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برگزاری بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات که همه ساله همزمان با 29 مهرماه که در تقویم رسمی کشور به عنوان «روز ملی صادرات» ثبت گردیده است، برگزار نخواهد شد.
لذا با عنایت به موارد فوق‌الذکر و با توجه به اهمیت برگزاری مراسم مزبور توسط اتاق ایران، به اطلاع می‌رساند برگزاری این رویداد و معرفی صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی به زمان دیگری که متعاقبا از طریق خبرگزاری‌ها، رسانه‌های جمعی و نشریات اعلام خواهد شد، موکول می‌گردد.

 

اطلاعیه تعویق زمان برگزاری بیست و چهارمین روز ملی صادرات

چهل و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات کشاورزی «ایما»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اطلاع علاقمندان می‌رساند چهل و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات کشاورزی «ایما» به دلیل شیوع ویروس کرونا به دو طریق دیجیتال و حضوری در تاریخ‌های زیر در شهر بولونیا ایتالیا برگزار خواهد شد:

 

21-25 آبان به صورت مجازی از ساعت 09:00 (21 آبان) تا ساعت 24:00 (25 آبان)

15-19 بهمن به صورت حضوری

 

بازدید از نمایشگاه مجازی و دیجیتال در صورت ثبت‌نام در پلتفرم آن رایگان خواهد بود.

https://www.youtube.com/watch?v=TYDMil3hMCE&feature=emb_logo

 

توضیحات:

- محتویات نمایشگاه آنلاین به زبان انگلیسی می‌باشد.

- هر یک از غرفه‌ها دارای اتاق مجازی می‌باشند که امکان مشاهده محصولات جدید، کلیپ‌ها و کاتالوگ‌ها را میسر می‌سازد.

- در این 5 روز سمینارها، رویدادها و نمایش‌ها به صورت زنده برگزار خواهند شد.

نشانی سایت نمایشگاه «ایما» جهت دسترسی علاقمندان به اطلاعات بیشتر در مورد نمایشگاه مجازی و حضوری به شرح زیر می‌باشد:

www.eima.it

تسهیلات سرمایه‌گذاری در ایتالیا

تسهیلات سرمایه گذاری در ایتالیا
www.invitalia.it


Invitalia ، آژانس توسعه ملی ایتالیا وابسته به وزارت اقتصاد ایتالیا است.
این آژانس در جهت رشد اقتصادی ایتالیا فعالیت می کند و بر روی بخش های راهبردی برای توسعه و اشتغال‌زایی تمرکز دارد.
از جمله فعالیت های این آژانس، ارائه تسهیلات برای شرکت های جدید و استارتاپ های نوپا، تامین مالی پروژه های کوچک و بزرگ با طرحهای کامل توسعه در بخش نوآوری و ارزش افزوده، کمک به مدیریت دولتی برای تسریع اختصاص منابع عمومی و ملی و همچنین ارزش گذاری و خدمات دهی برای بخش میراث فرهنگی است.
Invitalia همچنین مرجع شرکت های خارجی است که می خواهند در کشور ایتالیا کسب و کار راه اندازی کرده و یا کسب و کار خود را گسترش دهند. این آژانس از مرحله مقدماتی تا مرحله نهایی، طیف گسترده ای از اطلاعات و خدمات پشتیبانی را ارائه میدهد.
Invitalia از برنامه های استراتژیک و ابتکاری با مقیاس قابل توجه، از طریق جذب سرمایه گذاری های خارجی، با هدف تقویت ساختار تولید کشور پشتیبانی می کند.
قرارداد توسعه این آژانس به اجرای برنامه های صنعتی ، گردشگری و حفاظت از محیط زیست کمک میکند.

قرارداد توسعه چیست ؟
با قرارداد توسعه، Invitalia از سرمایه گذاری های کلان در بخش های صنعتی ، گردشگری و حفاظت از محیط زیست پشتیبانی میکند.
برای این قرارداد مراحل Fast Track، توافقنامه توسعه و توافقنامه برنامه پیش بینی شده است که راهکاری به نفع پروژه های بزرگ استراتژیک با تأثیر قابل توجه بر سیستم تولید هستند.
بخشنامه Mise در تاریخ 15 آوریل 2020 ، بودجه اختصاص یافته برای راهکارهای جدید Fast Track را به شرکتهایی اختصاص می دهد که متقاضی درخواست تسهیلات قرارداد توسعه با ارائه پروژه هایی در راستای اقتصاد سبز (پایداری محیط زیست و اقتصاد دورانی) و در بخش زیست پزشکی و پزشکی از راه دور (تقویت سیستم ملی تولید دستگاه ها ، فناوری ها و خدمات برای پیشگیری از وضعیت اضطراری سلامت) هستند.

مربوط به چه شرکت‌هایی می‌شود؟
قرارداد توسعه هم برای شرکتهای ایتالیایی و هم غیر ایتالیایی امکان پذیر است.

اشخاصی که تسهیلات را دریافت میکنند:
- شرکت پیشنهاددهنده ، که ابتکار عمل را به دست گرفته و مسئول هماهنگی فنی و اقتصادی قرارداد است.
- هر شرکتی که به شرکت اولیه ملحق و در جهت پروژه های سرمایه گذاری تحت قرارداد توسعه فوق الذکر کار کند.
- افراد شرکت کننده در پروژه های تحقیق، توسعه و نوآوری مربوطه.
قرارداد توسعه میتواند به صورت گروه شرکتی نیز تنظیم گردد که قرارداد شبکه ای نام دارد. در این صورت شرکت حاصل از ادغام این شرکتها به عنوان مخاطب قرارداد با Invitalia خواهد بود.

تامین مالی کدام پروژه‌ها ؟
برنامه توسعه موضوع قرارداد می تواند از نوع صنعتی ، توریستی یا محیط زیستی باشد.
از یک یا چند پروژه سرمایه گذاری و پروژه های تحقیقی ، توسعه ای و نوآوری ، متصل به یکدیگر و کاربردی تشکیل شده است.
همچنین میتواند شامل پروژه های زیرساختی یا پروژه های مرتبط با منافع عمومی باشد.

کدام مزایا؟
قرارداد توسعه مزایای مالی زیر را فراهم می کند:

- کمک هزینه بلاعوض برای تاسیسات
- کمک هزینه بلاعوض در هزینه ها
- بودجه تسهیلی
- یارانه بهره.
اندازه تسهیلات به نوع پروژه (سرمایه گذاری یا تحقیق ، توسعه و نوآوری) ، محل پروژه و اندازه شرکت بستگی دارد. تسهیلات تشویقی برای پروژه های زیست محیطی متفاوت است.

تسهیلات توافقنامه توسعه
برای برنامه هایی با مقیاس بزرگ، که از اهمیت استراتژیک ویژه ای برخوردارند ، روند خاصی به نام توافقنامه توسعه معرفی شده است که به یک مسیر بهتر برای منابع ، کاهش زمان و مشارکت بیشتر مدیران دولتی را تعریف میکند.
منظور از پروژه های بزرگ، پروژه هایی با سرمایه حداقل 50 میلیون یورو است. (20 میلیون برای بخش فرآوری محصولات کشاورزی)
اگر حداقل یکی از عناصر متمایز زیر وجود داشته باشد، یک پروژه دارای اهمیت استراتژیک تلقی می شود: تأثیر قابل توجه بر اشتغال زایی، توانایی جذب سرمایه گذاری خارجی و هماهنگی با دستورالعمل های صنعت 4.0.
Invitalia به این نوع پروژه ها در اختصاص منابع و زمان ارزیابی و فعال شدن اولویت میدهد و زمان بررسی این پروژه ها از 120 به 90 روز کاهش می یابد.
این توافقنامه به درخواست شرکتهای پیشنهاد دهنده فعال می شود. این شرکتها می توانند با ارسال فرم از طریق ایمیل PEC به آدرس cds2015@pec.invitalia.it، در موضوع ایمیل، شماره رهگیری ارائه شده توسط سامانه مربوطه در زمان ارائه برنامه را بنویسند.
اگر بررسی نتیجه مثبت داشته باشد (اهمیت استراتژیک و واجد شرایط بودن پروژه سرمایه گذاری تایید شود)، Invitalia روند اداری را با اطلاع رسانی به وزارت توسعه اقتصادی جهت تکمیل توافقنامه توسعه آغاز می کند.
در صورت عدم اهمیت استراتژیک پروژه، درخواست تسهیلات در نوبت بندی زمانی قرار میگیرد.
" در بخشنامه Mise در تاریخ 15 آوریل 2020، منابعی که به قراردادهای توسعه اختصاص داده شده است برابر با 300 میلیون یورو میباشد که مربوط به نوآوری در پروژه های درخواستی است که بعد از این تاریخ ارائه شده باشند:
- دارای تاثیر زیست محیطی یعنی تغییر فناوری در پروژه ها در جهت سازگاری با محیط ریست و هماهنگ با اقتصاد دورانی باشند. (بودجه اختصاص یافته: 100 میلیون یورو)
- مربوط به بخش پزشکی و پزشکی از راه دور با هدف تقویت سیستم ملی برای تولید دستگاه ها و تجهیزات پزشکی و همچنین فناوری ها و خدمات با هدف جلوگیری از بحران سلامت باشد. (بودجه اختصاص یافته: 200 میلیون یورو)
فرم ها بر روی سایت به روز رسانی شده اند و قسمتی در آنها پیش بینی شده که اگر برنامه ها یکی از این موارد را در بر بگیرند میتوانند داوطلب دریافت این بودجه شوند."

https://www.invitalia.it/cosa-facciamo/sosteniamo-grandi-investimenti/contratto-di-sviluppo/accordo-di-sviluppo

تسهیلات توافقنامه برنامه
برای سرمایه گذاری هایی که تأثیر قابل توجهی در رقابت پذیری مناطق دارند ، وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا روند فعال سازی توافقنامه های برنامه (که توسط این وزارت ، Invitalia ، استانداری ها ، ارگان های دولتی و شرکت ها امضا شده است) را تعیین کرده است که به بخشهایی از آن، منابعی اختصاص داده شده است.
اگر برنامه "تأثیر مهم و قابل توجه" در سیستم تولید رقابتی داشته باشد و یکی از عناصر زیر در آن در نظر گرفته شود میتواند از تسهیلات بهره مند شود:
- تأثیر قابل توجه در اشتغال زایی
- بازیابی یا بازسازی ساختارهای تعطیل شده
- نوآوری های مهم در محصول یا فرآیند (سازگاری با صنعت 4.0 - حضور یک پروژه تحقیقاتی-صنعتی و توسعه آزمایشی- اهداف حفاظت از محیط زیست طبق قوانین مرجع)
- توانایی جذب سرمایه گذاری های خارجی یا حضور پررنگ در بازارهای خارجی (گردش مالی بالای خارجی)
- محلی سازی گردشگری در مناطق و توانایی کمک به ایجاد ثبات در تقاضای گردشگری

ارائه درخواست:
توافقنامه برنامه به درخواست شرکتها فعال می شود.
برای اطمینان از مدیریت سریع پروسه، توصیه می شود که ، قبل از ارسال درخواست به Invitalia ، شرکت ها با مدیران استانی مربوطه تماس بگیرند تا از تمایل استانها به تأمین مالی در آن زمینه خاص و شرط لازم برای امضای توافق نامه، مطلع شوند.
اگر بررسی، نتیجه مثبت داشته باشد، Invitalia روند کار را آغاز می کند و برای تکمیل توافقنامه برنامه، به وزارت توسعه اقتصادی و مدیران مربوطه اطلاع می دهد.
در صورت عدم موافقت مدیران استانی برای اولویت تامین مالی و امضای توافقنامه برنامه، تقاضای تسهیلات مالی به ترتیب زمانی بررسی می شوند.

برای ارائه درخواست باید:
- فرم مربوطه تکمیل شود.
- با یک ایمیل PEC به آدرس cds2015@pec.invitalia.it ارسال و در قسمت موضوع شماره پروتکل دریافت شده از سامانه فرستاده شود.
" در بخشنامه Mise در تاریخ 15 آوریل 2020، منابعی که به قراردادهای توسعه اختصاص داده شده است برابر با 300 میلیون یورو میباشد که مربوط به نوآوری در پروژه های درخواستی است که بعد از این تاریخ ارائه شده باشند:
- دارای تاثیر زیست محیطی یعنی تغییر فناوری در پروژه ها در جهت سازگاری با محیط ریست و هماهنگ با اقتصاد دورانی باشند. (بودجه اختصاص یافته: 100 میلیون یورو)
- مربوط به بخش پزشکی و پزشکی از راه دور با هدف تقویت سیستم ملی برای تولید دستگاه ها و تجهیزات پزشکی و همچنین فناوری ها و خدمات با هدف جلوگیری از بحران سلامت باشد. (بودجه اختصاص یافته: 200 میلیون یورو)
فرم ها بر روی سایت به روز رسانی شده اند و قسمتی در آنها پیش بینی شده که اگر برنامه ها یکی از این موارد را در بر بگیرند میتوانند داوطلب دریافت این بودجه شوند."

https://www.invitalia.it/cosa-facciamo/sosteniamo-grandi-investimenti/contratto-di-sviluppo/accordo-di-programma

تسهیلات قرارداد توسعه برای حفاظت از محیط زیست
قرارداد توسعه برای حفاظت از محیط زیست برای جذب سرمایه در راستای کاهش مصرف انرژی و کاهش انتشار گازهای آلاینده ایجاد شده است.
سرمایه گذاری حداقلی در این بخش 20 میلیون یورو (7.5 میلیون یورو برای فرآوری و بازاریابی محصولات کشاورزی) است و می تواند در استانهای باسیلیکاتا ، کامپانیا ، کالابریا ، پولیا و سیسیل انجام شود.
پروژه های تحقیقی، توسعه و نوآوری در این بخش دارای تسهیلات نیستند.
منابع در دسترس در این بخش 100 میلیون یورو میباشند.
درخواست ها در این بخش فقط به صورت آنلاین در سامانه مربوطه ارائه میشوند.
برای درخواست باید:
1- در سامانه مخصوص خدمات آنلاین Invitalia ثبت نام کرده و یک آدرس ایمیل رسمی ارائه کرد.
2- به اکانت شخصی وارد شده و تقاضای انلاین را ارائه کرد.

https://www.invitalia.it/cosa-facciamo/sosteniamo-grandi-investimenti/contratto-di-sviluppo/contratto-di-sviluppo-per-la-tutela-ambientale

فهرست نمایشگاه‌های تجاری VERONA در سال 2020

VERONAFIERE:SAFERESTARTINSEPTEMBER

 

Verona, 2 September 2020 - Trade fairs, congresses and events will resume safely in September, responding to the needs of companies and markets.
The restart is envisaged in the latest safety protocols validated by the Technical-Scientific Committee (CTS) as defined in the Ministerial Decree DPCM dated 7 August 2020.
Veronafiere - together with Aefi, the Italian trade fair association, and other players in the sector in Italy - has defined a regulatory protocol (in compliance with guidelines for resuming economic and production activities issued by the Conference of Regions and Self-Governing Provinces) designed to provide organisational and operational indications to increase the effectiveness of the precautionary containment measures adopted to combat the COVID-19 epidemic during shows and events.
The use of PPE, social distancing, medical facilities, regular cleaning and sanitation of venues (redesigned and optimised for the occasion in accordance with regulations), appropriate information signs, a well-organised and efficient emergency plan, training for personnel in contact with the public and health control at entrances are just some of the initiatives designed to ensure total safety of the exhibition centre and its premises. These essential rules confirm the safety levels that Veronafiere has always ensured during all stages of its exhibitions and events (set-up - show days - dismantling).
In addition to these measures, Veronafiere has decided to ensure maximum hygiene and respect for distancing by sanitising all facilities on the eve of events, installing thermo-scanners at entrance turnstiles and crowd monitoring with cameras. Lastly, info and services points will be set up for all events with an isolation room specifically for any persons presenting symptoms of COVID-19.
Access and contacts during trade fairs are also envisaged in "contactless" mode thanks to event apps which allow entrance to shows using a QRcode, swapping virtual business cards, the geo-located map and reservations at the restaurants inside the exhibition centre. Events scheduled in the second half of the year will consequently and primarily focus on health safety for employees, exhibitors and visitors and growing integration between essential physical approaches and digital models.

 

 

Verona Exhibitions 2020

عرض تسلیت به جناب آقاي دكتر آل اسحق

مراتب همدردی اينجانب، هيات رئيسه و اعضاء اتاق ايران و ايتاليا را به مناسبت از دست دادن برادر بزرگوارتان را پذيرا باشيد....

روحشان شاد .

پروردگار به جنابعالی و خانواده ارجمند آرامش و بردباری عطا فرمايد.

احمد پورفلاح

رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا

تسلیت بابت درگذشت آقای لوون آهارونیان از بنیانگذاران اصلی اتاق بازرگانی ایران و ارمنستان

ضایعه درگذشت آقای لوون آهارونیان ریاست محترم شرکت حمل و نقل بین المللی و خدمات مسافرتی ستی و از بنیانگذاران اصلی اتاق بازرگانی ایران و ارمنستان و از اعضا ارزشمند اتاق ایران ایتالیا و فعال صنعت گردشگری را به خانواده و آشنایان ایشان تسلیت می گوییم

اتاق ایران ایتالیا

انتخاب جناب آقای مهندس محمدرضا قمی به سمت «دادستان انتظامی کانون وکلای استان یزد»

جناب آقای مهندس محمدرضا قمی،

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان یزد

انتخاب شایسته جنابعالی به سمت «دادستان انتظامی کانون وکلای استان یزد» را به شما و دست‌اندرکاران امور حقوقی آن استان ارزشمند تبریک گفته و برای جنابعالی که از فعالان اقتصادی معتبر، پیشگام عرصه‌های ملی و عضو محترم هیئت نمایندگان اتاق ایران می‌باشید، آرزوی موفقیت‌های بیشتر را داریم.

لینک برقراری ارتباط جهت حضور در بیست و نهمین مجمع عمومی عادی (به طور فوق‌العاده) در تاریخ سه شنبه 1399/06/04

اعضای محترم،

لینک برقراری ارتباط جهت حضور در بیست و نهمین مجمع عمومی عادی (به طور فوق‌العاده) در تاریخ سه شنبه 1399/06/04 ساعت 14 به شرح زیر می‌باشد:

 

https://anymeet.ir/onPerforming?meet=iiccim1

 

لازم به ذکر است نام کاربری و رمز عبور به منظور حضور در مجمع، قبل از آغاز مجمع برای کلیه اعضا و یا نمایندگان آن‌ها ارسال خواهد شد.

دقت فرمایید برای هر فرد متقاضی شرکت در مجمع، یک نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد ارسال خواهد شد.

 

 

اطلاعیه برگزاری مجمع عمومی عادی (به‌طور فوق‌العاده) اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا

 

 

 

 

 

 

به اطلاع می‌رساند:

مجمع عمومی عادی (به‌طور فوق‌العاده) اتاق مشترک ایران و ایتالیا به دستور اتاق ایران به صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

لذا از اعضای علاقمند به حضور در این مجمع تقاضا دارد مشخصات و شماره تلفن همراه و کد ملی مدیرعامل یا (سایر صاحبان امضای مجاز) را به آدرس info@iiccim.ir ارسال فرمایند.

لازم به ذکر است که نامه‌های نمایندگان یا وکالت‌نامه‌ها باید در سربرگ شرکت، ممهور به مهر و امضای صاحبان امضای مجاز به همراه کد ملی و شماره تلفن همراه نماینده حاضر در جلسه حداکثر تا تاریخ 1399/05/27 به این اتاق ارسال گردد.

 

 

 

نشانی : آدرس اینترنتی مورد نظر متعاقبا برای اعضای علاقمند به حضور اعلام خواهد گردید.

تاریخ: سه‌شنبه 04 شهریور 1399

زمان : ساعت 14:00

 

دانلود فایل نمونه «وکالتنامه رسمی» و «نامه اعلام آمادگی»:

 

 

تصویر نمونه «وکالتنامه رسمی» و «نامه اعلام آمادگی»:

هر دو نامه با هم مجمع 001 3

صفحه1 از2