پرسش و پاسخ با سرکنسول محترم ایتالیا در ایران، خانم Laura Romano در مورد مسائل مربوط به ویزا

1-وضعیت افرادی که قبل از شیوع دوره کرونا مدارک خود را به کنسولگری تحویل داده‌اند و هنوز با آنان تماس گرفته نشده است، به چه صورت است؟

پاسخ: با کلیه افرادی که مدارک را به CKGSتحویل داده‌اند و برای آن‌ها ویزا صادر نگردیده، تماس گرفته شده تا برای دریافت پاسپورت خود مراجعه نمایند. تعداد کمی (حدود 6 نفر) که از قبل اعلام کرده بودند چون در شهرستان هستند و در دوران کرونا امکان سفر به تهران را ندارند پاسپورتشان در CKGS موجود است. چنانچه این افراد تمایل به سفر به تهران جهت دریافت پاسپورت خود را دارند، به منظور هماهنگی با CKGS تماس حاصل فرمایند.

2-در مورد ویزاهای بلند مدت و یا کوتاه مدت که در این زمان موفق به سفر نشده‌اند، آیا راهکارهایی اندیشیده شده است؟

پاسخ: افرادی که در ماه‌های مارس و فوریه درخواست ویزاهای یک یا چند ساله نموده بودند به دلیل تعطیلی سراسری (به علت شیوع ویروس کرونا) تاریخ درخواست این افراد از ماه می و ژوئن در نظر گرفته شد تا قابلیت استفاده طولانی‌تری داشته باشند.

3-در مورد پرونده هایی که در دوره کرونا به کنسولگری تحویل داده شدند و بررسی نگردیده‌اند، و در صورت عدم عودت مبلغ یورویی ویزا توسط  CKGS، آیا در هنگام مراجعه هزینه مجددا دریافت خواهد گردید؟در صورت دریافت هزینه مجدد، آیا هزینه یورویی کمتری دریافت خواهد شد؟

پاسخ: متاسفانه افرادی که درخواست ویزای جدید دارند باید هزینه و مدارک مورد نیاز را مجدداً طبق روال قبلی به CKGS بپردازند تا مراحل بررسی مدارک مجددا آغاز گردد.

4-چطور می‌توان ویزای نوع C را به D تبدیل نمود؟

پاسخ: در نظر داشته باشید که ویزای نوع D و C از نظر حقوقی و ماهیت کارکرد آن‌ها کاملا متفاوت می‌باشند و به هیچ عنوان امکان تبدیل ویزای نوع C به نوعD وجود ندارد.

در پایان یادآوری می‌شود که ما همواره آماده همکاری و پاسخگویی به سوالات اعضای اتاق ایران و ایتالیا می‌باشیم.