عضو شوید !

* لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

اخبار داغ

درباره اتاق

اتاق ایران و ایتالیا با سابقه ترین و پیشروترین نهاد بخش خصوصی است که به‌منظور توسعه روابط اقتصادی و تسهیل تجارت با کشور ایتالیا فعالیت می‌کند.

تاریخچه اتاق ایران و ایتالیا:
اتاق مشترک ایران و ایتالیا در سال 1370 با همت تعدادی از افراد علاقمند به توسعه روابط تجاری دو کشور ایران و ایتالیا وتسهیل و تسریع روابط تجاری بازرگانان دو کشور با تکیه بر تخصص، سرمایه و تعهد به خدمت در بخش خصوصی کشور تحت نظارت اتاق ایران تاسیس گردیده و در طول تاریخ فعالیت طولانی خود همواره در چهارچوب قوانین و مقررات و ساختارتعیین شده با بی‌طرفی کامل سازمانی خود انجام وظیفه نموده است.

ماموریت اتاق ایران و ایتالیا:
اتاق ایران و ایتالیا با بیش از 5000 عضو به ثبت رسیده و نزدیک به 1000 عضو فعال از ابتدا با پایبندی به هدف از پیش تعیین شده که کمک به توسعه روابط تجاری دو کشور ایران و ایتالیا (که همواره دارای روابط اقتصادی نزدیک و پر رونقی بوده‌اند) آغاز به فعالیت نموده و بیانیه ماموریت خود را «تسهیل روابط تجاری سریع‌تر، آسان‌تر و با کیفیت‌تر در چهارچوب قوانین استاندارد دو کشور» تعریف کرده است.

فعالیت‌های اتاق:
با توجه به عضویت تعداد بی‌شماری از شرکت‌های کوچک، متوسط و بزرگ در رشته‌های مختلف صنعتی، بازرگانی، خدماتی، کشاورزی، این اتاق همواره، بر آن است تا با ارائه اطلاعات جدید و به روز در مورد قوانین و مقررات در حوزه‌های مختلف اقتصادی و حقوقی به اعضاء خود، آنان را با مشاغل، رشته‌ها، تازه‌های فناوری و تکنولوژی آشنا ساخته و با همین رویکرد مبادرت به تشکیل 5 کمیسیون با اهداف مشخص و معین به شرح زیر نموده است:
-کمیسیون صنعت و حمل و نقل
-کمیسیون گردشگری
-کمیسیون تجارت، پولی، مالی و بیمه
-کمیسیون برندینگ
-کمیته نوآوری و کارآفرینی

جلسات کمیسیون‌ها به‌صورت یک‌بار در هرماه با حضور اعضاء علاقمند با طرح موضوعات از پیش تعیین شده و دعوت از مهمانان، کارشناسان و سخنرانان مطلع به‌منظور ارائه دیدگاه‌ها و پیشنهادات و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ تشکیل می‌گردد.

-چاپ و انتشار فصلنامه«بیایید با هم دنیای بهتری بسازیم»
اتاق ایران و ایتالیا از سال‌های اولیه تاسیس خود مبادرت به چاپ فصلنامه‌ای با عنوان اختصاری«دنیای بهتر» به دو زبان فارسی و ایتالیایی با محتوای اخبار تجاری، فناوری، اقتصادی، سلامت، ورزش و فرهنگی نموده که این فصلنامه طی سالیان طولانی چاپ همواره با تغییرات مفید به روز رسانی شده است. پس از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان چاپ و توزیع فیزیکی مجله، اتاق اقدام به بارگذاری آنلاین مجله با همان محتوای کاربردی و موثر بر روی سایت نموده که لینک آن به‌طور گسترده برای سفارت‌ها، کنسولگری‌ها، اتاق‌های مشترک، اعضاء اتاق و … ارسال می‌گردد.

-آموزش مجازی زبان ایتالیایی تجاری
اتاق از حدود سه سال پیش با توجه به درخواست اعضاء خود اقدام به برگزاری دوره آموزشی زبان «ایتالیایی تجاری» به‌صورت رایگان و آنلاین نموده که در هر هفته دو درس آموزشی در صفحه اینستاگرام قرار می‌گیرد و در پایان هرماه از مطالب آموزش داده شده یک امتحان «کوئیز» برگزار می‌شود.

-برگزاری دوره‌های آموزشی
اتاق ایران و ایتالیا از سال 1398 و پس از تقاضای بیشمار اعضاء خود با همکاری و حمایت دانشگاه‌های مطرح و بنام کشور، همچون دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه شریف اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی با اعطاء مدرک دانشگاهی معتبر نموده است. این دوره ها در محل دانشگاه‌ها و یا به صورت آنلاین و به شرح زیر برگزار گردیده‌اند.
-دیجیتال مارکتینگ
-مدیریت بحران
-برندینگ
-آداب و تشریفات حضور در جلسات تجاری بین‌المللی

خدمات اتاق:
اتاق ایران و ایتالیا با تاکید بر سابقه بیش از سی سال خود و با بهره‌گیری از همکاران کارشناس و مجرب خود در زمینه‌های مختلف، خدماتی را به‌شرح زیر به اعضاء خود ارائه می‌دهد:
– کمک به حل مسائل و مشکلات حقوقی و قانونی اعضاء در دو کشور ایران و ایتالیا با معرفی وکلای معتبر و حرفه‌ای ایرانی و ایتالیایی به‌منظور رفع اختلافات، ثبت شرکت، اقامه دعوا در دادگاه‌ها، ثبت لوایح در مراجع قانونی و … به منظور ایجاد فضای امن و دور از تشنج جهت تسهیل روابط تجاری
– شناسایی و معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در دو کشور که دارای بازده و بهره‌وری مناسب در چهارچوب قوانین ایران و ایتالیا باشند.
– معرفی سرمایه‌گذار برای طرح‌های تایید شده توسط کارشناسان در دو کشور ایران و ایتالیا که دارای توجیه تجاری باشند و برگزاری جلسات با حضور طرفین به‌منظور ایجاد ارتباط از طریق کانال‌های صحیح و مناسب
– برگزاری نمایشگاه، سمینار، کنفرانس، وبینار، رویداد و تورهای تجاری برای اعضاء در دو کشور
– کمک به اخذ ویزای شنگن با توجه به اعتبار اتاق نزد سفارت و کنسولگری ایتالیا در ایران و دارا بودن سهمیه 5 نفر در روز(کارشناسان اتاق کلیه مدارک مورد نیاز جهت ارائه به کنسولگری را مورد بررسی قرارداده و با افزودن کارت عضویت اتاق ایران و ایتالیا، این مدارک به امضاء ریاست اتاق رسیده و به کنسولگری ارسال می‌گردد).
– کمک به پیداکردن شرکای تجاری
– ارائه اطلاعات به روز رسانی شده در مورد قوانین و مقررات مالی، حقوقی، گمرکی، فرهنگی، بانکی، بورس، حمل و نقل، ترخیص و .. به اعضاء

همکاری با اتاق ایتالیا-ایران:
اتاق ایران و ایتالیا از بدو تاسیس دارای یک همتای معتبر ایتالیایی به نام اتاق«ایتالیا-ایران» در شهر رم می‌باشد که این دو اتاق خدمات خود را در دو کشور با یاری و همفکری یکدیگر با اعضاء خود ارائه می‌دهند.
این فعالیت‌ها شامل خدماتی همچون:

-ارزیابی شرکت‌ها در دو کشور به‌منظور آغاز همکاری اعضاء با آنان

-جستجو و معرفی شریک تجاری در دو کشور برای اعضا
-شناسایی فرصت‌های تجاری جدید و معرفی آن به اعضاء در ایران و ایتالیا
-کمک به حل اختلافات و رفع آنان از طریق حکمیت و داوری در تهران و یا رم
-جستجو و معرفی سرمایه‌گذار برای متقاضیان عضو اتاق
-برگزاری رویدادهای دو جانبه
-ایجاد هماهنگی جهت بازدید از شرکت‌ها، کارخانجات، سایت‌ها و نمایشگاه‌ها
-شناسایی و معرفی رشته‌های جدید شغلی و سرمایه‌گذاری دو کشور به اعضا
-برگزاری جلسات تخصصی B2B در دو کشور ایران و ایتالیا

بدیهی است که کلیه درخواست‌های اعضاء در ایران و ایتالیا که در چهارچوب قوانین و پروتکل‌ دو اتاق مشترک قرار داشته باشد قابلیت بررسی و اجرا برای هر دو اتاق را خواهند داشت.

اتاق ایران و ایتالیا همواره داعیه فعالیت در چهارچوب قوانین و استانداردها را داشته و کلیه خدمات و امکانات مورد نیاز جهت تسهیل روابط تجاری را در اختیار اعضاء خود قرار می‌دهد و این مهم میسر نمی‌گردد مگر با همکاری و همراهی سازمان‌ها و مراکز مهم و تصمیم سازی همچون سفارت ایتالیا در ایران، سفارت ایران در ایتالیا، کنسولگری ایتالیا در ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق مشترک ایتالیا-ایران و بخش اقتصادی سفارت ایتالیا در ایران(ایچه) که بدون همکاری و مساعدت این سازمان‌ها به‌ویژه سفارت ایتالیا در ایران، انجام و ارائه بسیاری از خدمات به اعضاء محترم در ایران میسر نمی‌شد و اتاق ایران و ایتالیا همواره قدردانی ویژه خود را از این همراهی‌ها در مناسبت‌های مختلف ابراز نموده است.