فیات توپولینو در قالب یک خودرو جمع و جور و دوست داشتنی ایتالیایی معرفی شد. در ادامه با مشخصات خودرو برقی Fiat Topolino آشنا می‌شویم. شرکت فیات از چهارمین خودرو تمام برقی خود پس از مدل‌های ۵۰۰ ای، ای دوبلو و ای اولیس پرده برداشت و برای آن نام اولین مدل ۵۰۰ یعنی توپولینو را در نظر گرفت. این خودروی برقی بر پایه سیتروئن آمی توسعه پیدا کرده و به آن شباهت زیادی دارد.

مشخصات فیات توپولینو

خودرو برقی کوچک توپولینو برای جوانان و علاقه‌مندان به گشت‌وگذار شهری ساخته شده است. تصاویر نشان می‌دهنداین خودرو چهارچرخ برخی به سیتروئن آمی شباهت زیادی دارد. البته این خودرو نسبت به رقبای خود نظیر اوپل راکس الکتریک و سیتروئن آمی دارای استایل متفاوتی بوده و می‌تواند نگاه مشتریان زیادی را به خود جلب کند.

در نمای جلوی شاهد سپر یکپارچه، چراغ‌های دایره‌ای و سنتی فیات به همراه چراغ راهنمای دایره‌ای و لوگوی نوشتاری این برند هستیم. این خودرو علاوه بر اینکه دارای ظاهری دوستانه‌تر از سیتروئن آمی است، طراحی سایر محصولات این شرکت نظیر ۵۰۰ جدید را نیز تداعی می‌کند.

طبق تصاویر منتشر شده، این خودرو بدون درهای فلزی بوده که البته این سبک طراحی مربوط به نسسخه باگی ساحلی آن است و همانند سیتروئن آبی در نسخه باگی به بازار عرضه خواهد شد. این خودرو به سقف تاشونده نیز مجهز شده تا افراد بتوانند در زمان گشت‌وگذار دید خوبی به اطراف خود داشته باشند. در حال حاضر تصاویری از کابین این خودرو منتشر نشده، اما به احتمال زیاد در بخش داخلی نیز به سیتروئن آمی شباهت خواهد داشت.

فیات توپولینو از همان پیشرانه سیتروئن آمی استفاده می‌کند و نیروی آن توسط باتری ۵.۵ کیلووات ساعتی تامین می‌شود. این پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر با ۸ اسب بخار را به تولید برساند و طبق چرخه رانندگی نیز WMTC نیز قادر است مسافتی حدود ۷۵ کیلومتر را بپیماید.

حداکثر سرعت این خودرو ۴۵ کیلومتر بر ساعت بوده و طبق قوانین اتحادیه اروپا نیز رانندگان برای رانندگی با این خودرو به گواهینامه نیازی نخواهد داشت. از این رو تمام افراد بالای ۱۶ سال در اروپا می‌توانند با این خودرو برقی بسیار کوچک رانندگی کنند.