مجری برگزاری پانزدهمین نمایشگاه تخصصی طلا، فلزات گرانبها، گوهرسنگ ها، ماشین‌آلات و صنایع وابسته اصفهان گفت: اصفهان قطب تولید ماشین‌آلات طلاسازی در منطقه است و دستگاه‌های خود را به کشورهای مختلف و حتی با برند ایتالیایی به ایتالیا صادر می‌کند. حسین سید معلمی امروز (دوشنبه، ۱۶ خردادماه) در نشست خبری پانزدهمین نمایشگاه تخصصی طلا، فلزات گرانبها، گوهرسنگ‌ها، ماشین‌آلات و صنایع وابسته اصفهان، اظهار کرد: این دوره از نمایشگاه ۱۸ تا ۲۲ خردادماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌شود.
وی افزود: در این نمایشگاه ۱۲۰ شرکت و مشارکت کننده از استان‌های اصفهان، تهران، شیراز مشهد و یزد در ۱۲۰ غرفه حضور خواهند داشت.
مجری برگزاری پانزدهمین نمایشگاه تخصصی طلا، فلزات گرانبها، گوهرسنگ‌ها، ماشین‌آلات و صنایع وابسته اصفهان گفت: ۶۰ درصد غرفه‌های این نمایشگاه مربوط به ابزارآلات و ماشین آلات ساخت طلا و جواهر و ۴۰ درصد مربوط به مصنوعات طلا و گوهرسنگ‌ها و خدمات وابسته است.
وی با بیان اینکه اصفهان پایتخت صنعت طلای کشور است، اظهار کرد: ۷۰ درصد تولیدکنندگان ماشین آلات و صنایع طلای کشور در استان اصفهان است، همچنین ۹۰ درصد تولیدات طلای داخل را در شرایط سخت تحریم انجام می‌دهند.
به گزارش ایسنا، سیدمعلمی تأکید کرد: در این دوره از نمایشگاه بعد از چند سال مشارکت کنندگان خارجی حضور دارند، البته به دلیل تحریم‌ها این کار سختی بود و امسال تنها پنج شرکت از ترکیه به‌عنوان مشارکت کننده خارجی در پانزدهمین نمایشگاه طلا اصفهان حضور دارند.
وی همچنین یادآور شد: بازدیدکنندگان خارجی این نمایشگاه از کشورهای هند، امارات، افغانستان، ترکیه و عراق هستند.
مجری برگزاری پانزدهمین نمایشگاه تخصصی طلا، فلزات گران‌بها، گوهرسنگ‌ها، ماشین‌آلات و صنایع وابسته اصفهان گفت: این دوره از نمایشگاه در ۶۵۰۰ متر فضای مفید نمایشگاهی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه متأسفانه در سال‌های گذشته وجود برخی ناهماهنگی موجب ضعف نمایشگاه اصفهان و قدرت گرفتن نمایشگاه طلا در دیگر استان‌ها همچون تهران، تبریز و شیراز شد، ابراز امیدواری کرد: در آینده نمایشگاه طلای اصفهان یکی از بهترین نمایشگاه‌های کشور و منطقه خواهد شد.
وی در ادامه گفت: امسال در این دوره از نمایشگاه با حمایت انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و خوشه طلا اصفهان پاویونی با حضور طراحان و تولیدکنندگان طلا که برای بار نخست وارد نمایشگاه می‌شوند، خواهیم داشت.
وی اصفهان را قطب تولید دستگاه‌های طلاسازی در منطقه دانست که دستگاه‌های خود را به کشورهای مختلف و حتی با “برند ایتالیایی” به “ایتالیا” صادر می‌کند.