با بروز بحران سیاسی در ایتالیا، تداوم ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین در هاله ای از ابهام قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزیر خارجه ایتالیا از احتمال توقف ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین خبر داد.
«لوئیجی دی مایو» امروز شنبه اعلام کرد که بحران سیاسی رو به رشد در ایتالیا احتمالاً منجر به توقف ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین شود.
وزیر خارجه ایتالیا به نشریه پولیتیکو اعلام کرد: در حال حاضر تردید دارم که بتوانیم [به اوکراین] سلاح بفرستیم. این یکی از چندین مشکل جدی ایتالیا است.
دی مایو همچنین بحران سیاسی کنونی کشورش را به گردن «جوزپه کونته» نخست وزیر سابق انداخت و گفت که در ماه های اخیر در تلاش کونته در جهت تضعیف دولت بوده است. وزیر خارجه ایتالیا یادآور شد که ایتالیا باید بودجه جدیدی را برای سال آینده تصویب کند و در صورت انحلال دولت، کار به برگزاری انتخابات زودهنگام در پاییز خواهد کشید.
دفتر مطبوعاتی نخست وزیر ایتالیا روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «ماریو» دراگی نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد که استعفای خود را ارائه خواهد کرد. هر چند استعفای وی بعداً از سوی رئیس جمهور ایتالیا رد شد.
در پی تصمیم جنبش پنج ستاره ایتالیا (M۵S) به عنوان یکی از احزاب حاضر در دولت ائتلافی این کشور مبنی بر عدم مشارکت در نشست رای گیری بسته کمک های اقتصادی تهیه شده برای خانواده ها و بنگاه‌ های اقتصادی در پارلمان، رم با بحران سیاسی مواجه شده است.