به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نخست وزیر ایتالیا برای یافتن راهکاری برای بحران تامین انرژی و سوخت در این کشور راهی الجزایر شد.

بلومبرگ گزارش داد، در ادامه بحران انرژی در قاره سبز، «جورجیا ملونی» نخست وزیر ایتالیا قرار است این هفته عازم کشور الجزایر شود تا در مذاکره با مقامات این کشور چاره ای برای بحران سوخت در کشورش بیندیشد.

بعد از آغاز جنگ در اوکراین، ایتالیا همانند بسیاری از کشورهای اروپایی با بحران انرژی دست و پنجه نرم می کند و حالا دولت رم تلاش می کند تا از طریق الجزایر امنیت انرژی خود را تقویت کند. الجزایر یکی از مهمترین منابع تامین گاز برای سومین اقتصاد بزرگ اروپا به شمار می رود.

درگیر نظامی روسیه با اوکراین در ماه فوریه سال ۲۰۲۲ باعث شد تا بحران افزایش قیمت حامل‌های انرژی در کشورهای اروپایی به یک مشکل جدی تبدیل شده، نرخ تورم را بالا برده و باعث بحران انرژی در این کشور شود.

پس از درگیری نظامی روسیه با اوکراین هزینه قبض گاز میلیون‌ها خانوار در این کشورها به شدت افزایش یافت؛ چراکه گاز یکی از اصلی‌ترین منابع تأمین نیاز مردم این کشورها به انرژی به شمار می‌رود. کاهش صادرات گاز روسیه به کشورهای اروپایی که زمانی بزرگ‌ترین تأمین‌کننده گاز این کشورها بود، از جمله دلایل بالا رفتن قیمت گاز در اروپا بوده است.

بحران افزایش قیمت گاز در اروپا باعث شد تا حتی در ماه آگوست سال گذشته شاهد ۱۰ برابر شدن قیمت گاز نسبت به ۱۲ ماه قبل از آن در این اتحادیه باشیم.