در تماس تلفنی امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و آنتونیو تایانی وزیر امور خارجه ایتالیا، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه، بین المللی و منطقه‌ای مورد رایزنی قرار گرفت.
در تماس تلفنی دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و آنتونیو تایانی وزیر امور خارجه ایتالیا، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه، بین المللی و منطقه‌ای مورد رایزنی قرار گرفت.
دکتر امیرعبداللهیان انتصاب آقای تایانی بعنوان وزیر خارجه ایتالیا را تبریک گفت و نسبت به گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور ابراز امیدواری کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان از موضع ایتالیا در محکومیت اقدام تروریستی داعش در حرم حضرت شاهچراغ (ع) شیراز تشکر و جامعه بین المللی را به ایفای مسئولیت در مقابله با این پدیده شوم فراخواند.
دکتر امیرعبداللهیان آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها و همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران را تبیین نمود.رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ارتباط با تحولات اوکراین خاطرنشان ساخت، سیاست اصولی و غیر قابل تغییر جمهوری اسلامی ایران ناظر بر ضرورت حل و فصل سیاسی این منازعه، و پایان دادن به جنگ است و بر همین اساس به تلاش خود برای کمک به پیشبرد فرآیند سیاسی ادامه می‌دهیم.
“تایانی” وزیر امور خارجه ایتالیا اظهار داشت: دو کشور ایران و ایتالیا وارث تمدنهای کهن هستند و می‌توانند مناسبات گسترده و روبه رشدی داشته باشند.
وی همچنین بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در ارتقا صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا تاکید نمود.
تایانی در مورد مذاکرات لغو تحریم‌ها گفت: ایتالیا همه تلاش خود را برای دستیابی به توافقی که تأمین کننده منافع همه طرف‌ها باشد، به کار خواهد بست.