آنسا- شرکت ملی نفت ایتالیا( انی) اعلام نمود: جریان گاز عرضه شده توسط گازپروم به ایتالیا امروز از سر گرفته شد و از سرگیری عرضه گاز به انی و طرف های درگیر بر اثر حذف محدودیت های موجود در توافق جدید این شرکت و مقامات نظارتی اتریش بوده است”. این شرکت افزود عرضه گاز در اول اکتبر گذشته به دلیل “عدم امکان اعلام شده انتقال گاز از طریق اتریش” از طریق گازپروم متوقف شده بود.
این تولیدکننده گاز روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که گازپروم و خریداران گاز ایتالیایی بر سر عرضه به توافق دست یافته اند و انتقال گاز روسیه از طریق خاک اتریش از سر گرفته شده است. در یادداشت گازپروم به نقل از تاس آمده است: “گازپروم و خریداران ایتالیایی در پایان ماه سپتامبر موفق شدند در مورد فرمت همکاری بین تغییرات نظارتی در اتریش به توافق برسند. اپراتور اتریشی تمایل خود را برای تایید قرارهای حمل و نقل گازپروم اکسپورت اعلام کرده است که امکان از سرگیری مجدد را فراهم می‌کند.
ذخایر گاز فرانسه با توجه به فصل زمستان تا 100 درصد پر شده است: کمیسیون مقررات انرژی (CRE) امروز اعلام این خبر را اعلام و از همه مردم فرانسه خواست تا “تلاش جمعی گسترده ای برای کاهش مصرف انرژی انجام دهند.” “. CRE گزارش داد: “کمپین پر کردن ذخایر برای زمستان 2022/2023 با ذخایر بیش از 99٪ به پایان می رسد” و اضافه کرد فرانسه پس از بلژیک و پرتغال سومین کشور اروپایی است که ظرفیت ذخیره سازی گاز طبیعی خود را پر کرد.