امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر جدید ایتالیا در تهران:

محدودیتی برای توسعه روابط با ایتالیا قائل نیستیم

وزیر خارجه گفت: ما هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ایتالیا قائل نیستیم و امیدواریم در دوره جدید، شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و رم باشیم.

خانم «پائولا آمادئی» سفیر جدید ایتالیا در تهران در آغاز ماموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران عصر روز شنبه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار،و رونوشت استوار نامه خود را تسلیم کرد.

سفیر جدید ایتالیا در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی مناسبات ایتالیا و ایران و نیز ریشه های غنی فرهنگ و تمدن دو کشور، برنامه خود را برای تعمیق و گسترش روابط دو جانبه تشریح نمود.

وی همچنین با اشاره به موضع اتحادیه اروپا براساس کنوانسیون های بین المللی در محکومیت حمله به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق، بر موضع کشورش در مخالفت با توسعه تنش و جنگ در منطقه و تعامل از طریق گفتگوی صریح و نیز نقش جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از کنش گران اصلی برای تضمین ثبات و امنیت در منطقه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای “آماده‌ئی” به عنوان سفیر جدید ایتالیا در تهران، به سوابق خوب و رو به رشد روابط دو کشور اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: ما هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ایتالیا قائل نیستیم و امیدواریم در دوره جدید با قرار گرفتن روابط دو کشور در مسیر رو به جلو، شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و رم در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری، علمی و فناوری و فرهنگی باشیم.

حسین امیرعبداللهیان همچنین تاکید کرد: رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش با همه کشورهای جهان از جمله اروپا است.