اثر آرمین امیریان هنرمند عکاس در بخش اتاق خلاق مجموعه کیوریتوریال atopos ونیز به نمایش درآمد.
به گزارش خبرنگار مهر، “مجموعه کیوریتوریال atopos “ونیز دومین دوره از اتاق خلاق خود را در نمایشگاه‌های «اتوپیا، دیستوپیا، رتروتوپیا» در آرت فکتوری ونیز ایتالیا به نمایش می‌گذارد. آرمین امیریان یکی از ۲۸ هنرمندی است که از سراسر جهان دعوت شده تا در این مجموعه متنوع از آثار هنری فیزیکی و دیجیتال به موضوع «آینده هنر و هنرِ آینده» بپردازند.
آثار هنری این دوره که در ۲ بخش برگزار می‌شود، مجموعه‌ای از تفاسیر مختلف درباره آینده هستند که به افق عظیم‌تری از انتظار و توقع همگرا می‌شوند و در آمیزه‌ای مابین خوش‌بینی، بدبینی و عقب‌گردی نوستالژیک به یک گذشته تجربه شده یا ایده‌آل قرار می‌گیرند.
در نمایشگاه اول «اتوپیا، دیستوپیا»، مسیری نمایشگاهی ارائه می‌شود که اتوپیا و آینده را برای مخاطب صحنه‌آرایی کند و در نمایش دوم «رتروتوپیا»، جهانی تصویر می‌شود که تحت تأثیر یک بیماری همه‌گیر وحشتناک قرار گرفته و آثار، گذشته و آینده‌ای را تصویر می‌کنند که مخاطب را با هنر مورد سوال و امتحان درباره احساسات خود قرار دهد.
اولین بخش از این دوره از نمایشگاه‌ها از تاریخ ۲ تا ۱۳ مارچ ۲۰۲۲ مصادف با ۱۱ تا ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ در آرت فکتوری ونیز افتتاح شده و در بخش دوم از ۱۶ تا ۲۷ مارچ ۲۰۲۲ مصادف با ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۷ فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد.