پلیس مرزی ایتالیا با کمک سگ‌های موادیاب بیش از ۱۳ کیلوگرم کوکائین را در یک ویلچر موتوردار در فرودگاهی نزدیک شهر میلان کشف کردند. رسانه های غربی اعلام کردند که مقامات روز جمعه ۲ سپتامبر گفته اند که این میزان مواد مخدر که داخل روکش چرمی ویلچر جاسازی شده بودند از سوی سگ‌های مواد یاب کشف شد. یورو نیوز گزارش داد، در هنگام کشف کوکائین‌ها مردی که از ویلچر استفاده می‌کرد بلند شده و اقدام به فرار کرد. مظنون یک تبعه اسپانیایی است که از سوی پلیس بازداشت شد.
پلیس گفت که سگ‌های متخصص کشف مواد در فرودگاه مالپنسا مستقر شده‌اند تا مسافران و چمدان‌های آن‌ها را در پروازهای جمهوری دومینیکن بررسی کنند. پلیس ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این مسیر پیش از این برای قاچاق مواد مخدر به اروپا استفاده می‌شد.
وقتی سگ موادیاب توجه پلیس را به مسافر جلب کرد، این نیروها ابتدا چمدان مسافر را تفتیش کردند که چیزی پیدا نشد اما سپس سراغ روکش ویلچر رفتند و بسته‌های کوکائین را در این مکان کشف کردند.
پلیس گفت که داخل این ویلچر ۱۱ بسته کوکائین که می‌تواند ۲۷ هزار دُز جداگانه تولید کند جاسازی شده بود و ارزش خیابانی این مواد حدود ۱.۴ میلیون یورو است.