رئیس بانک مرکزی ایتالیا و عضو هیأت رئیسه بانک مرکزی اروپا (ECB) طی اظهاراتی هشدار داد که بانک‌های ایتالیایی باید تجارت خود را در روسیه متوقف کنند زیرا ماندن در این کشور علاوه بر خطرات دیگر “مشکل اعتباری” را نیز به همراه دارد.

“فابیو پانتا”، رئیس بانک مرکزی ایتالیا و عضو هیأت رئیسه بانک مرکزی اروپا (ECB) روز شنبه طی اظهاراتی هشدار داد که بانک‌های ایتالیایی باید تجارت خود را در روسیه متوقف کنند زیرا ماندن در این کشور علاوه بر خطرات دیگر “مشکل اعتباری” را نیز به همراه دارد.

پس از بانک رایفیزن اتریش، یونی‌کردیت UniCredit دومین بانک اروپایی است که بیشترین میزان فعالیت را در روسیه دارد و این در حالی است که بانک “اینتسا سانپائولو” Intesa Sanpaolo ایتالیا” در تلاش است تا تجارت خود را در این کشور به صفر برساند.

“پانتا” در کنفرانس مطبوعاتی پس از پایان نشست مالی گروه 7 در استراسا در شمال ایتالیا خطاب به بانک‌های این کشور گفت: از آنجا (روسیه) باید خارج شوید.

وی افزود: مشکلات عینی وجود دارد زیرا خروج از روسیه پیچیده است، شما باید خریداری را پیدا کنید که بداند مجبور (به فروش) هستید… به هرحال باید از آنجا خارج شوید زیرا مشکل اعتباری وجود دارد.

پیش از این در ماه جاری میلادی، یونی کردیت با توقیف دارایی‌هایی خود در روسیه به ارزش 463 میلیون یورو (502.12 میلیون دلار) مواجه شد.

هم “اینتسا” و هم “یونی‌کردیت” بارها اعلام کرده‌اند که تحریم‌های غربی تعداد خریداران بالقوه را کاهش داده است و خروج از این کشور را سخت‌تر کرده است.

“اینتسا” که بزرگترین وام دهنده ایتالیا محسوب می‌شود، در حال نهایی کردن خروج خود است و منتظر چراغ سبز بانک مرکزی روسیه و مقامات ایتالیایی است.