کوریره دلاسرا: سلب مالکیت تا الزام به فروش به روبل، سناریوی پیش روی شرکتهای ایتالیایی در روسیه است.
بخش هایی از مقاله کوریره دلاسرا
… اگر تحریم ها ادامه یابد، دولت پوتین یک انتخاب تحمیلی را اعمال خواهد کرد. فروش دارایی‌ها (احتمالاً به روبل) یا سپردن آن‌ها به تراستی که طبق مقررات توسط کرملین تعریف می‌شود. این یک فاجعه برای سرمایه گذاران غربی خواهد بود. این امر بعنوان اسلحه ای است که به طور عمده به ایتالیا، فرانسه، آلمان و اسپانیا شلیک می‌شود و این سیاست ظاهراً مربوط به سایر کشورهای قاره کهن – مانند مجارستان، یونان و قبرس – نخواهد شد که مسکو با آنها رفتار خصمانه ندارد.
حدود پانصد شرکت ثبت شده در کنفدراسیون صنایع ایتالیا Confindustria با گردش مالی هفت و نیم میلیارد یورو با ارزش سهام بیش از یازده میلیارد یورو در روسیه فعالیت می‌کنند. اتحادیه Unimprese دارای شصت مؤسسه از شرکت های ایتالیایی است که در بخش های صنعتی، خدمات و کشاورزی و مواد غذایی فعال هستند. وقتی جنگ شروع شد همه آنها غافلگیر شدند و چند هفته پس از تهاجم به اوکراین، رئیس صنعتگران بونومی” در یک سخنرانی در سالرنو” فریاد دردناکی بر آورد که هیچکس در ایتالیا و اتحادیه اروپا در مورد آنها صحبت نمی‌کند. هیچ کس به فکر آنها نیست. کسب و کار آنها به حال خود رها شده است.
در واقع، نخست وزیری و وزارت توسعه اقتصادی مدتی است که در حالت آماده باش هستند و سیگنال‌های تهدیدآمیز که از مسکو می‌آید را در لایحه حمایتی مد نظر داده اند. البته مشخص نیست اقدامات متقابلی که دولت ایتالیا در نظر دارد اتخاذ کند چیست. در سطح سیاسی، استاندارد دوگانه مورد نظر پوتین با کشورهای اروپایی – تفاوتی که او بین کشورهای “خوب و بد” قائل است – به عنوان دلیلی بر استراتژی کسانی تفسیر می‌شود که هدفشان تجزیه اتحادیه است…
Mfa.ir