اکوایران: اتاق بازرگانی اروپا در چین نیز گفت که این اقدام به افزایش اعتماد تجاری کمک می‌کند. و افزود: «این یک اتفاق مثبت است که مقامات اقداماتی را برای تسهیل تبادلات مردم با مردم انجام می‌دهند.

به گزارش اکوایران، چین به طور موقت شهروندان فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا و مالزی را از نیاز به ویزا برای سفر به دومین اقتصاد بزرگ جهان معاف می‌کند تا صنعت گردشگری را پس از همه گیری کرونا تقویت کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روز جمعه گفت: از اول دسامبر تا 30 نوامبر سال آینده، شهروندان این کشورها که برای تجارت، گردشگری، دیدار با اقوام و دوستان یا اقامت تا حداکثر 15 روز وارد چین می‌شوند، نیازی به ویزا نخواهند داشت.

به نوشته رویترز، پس از سه سال اقدامات سختگیرانه مربوط به همه‌گیری، که طی آن مرزهای این کشور عمدتاً به روی جهان خارج بسته شده بود، چین در ماه‌های اخیر برای احیای بخش گردشگری خود اقداماتی را انجام داده است – از جمله بازگشایی مسیرهای پروازی بین‌المللی.

دولت همچنین پس از درگیری با بسیاری از کشورهای غربی در مورد مسائل مختلف از جمله کووید، حقوق بشر، تایوان و تجارت، به دنبال ایجاد تصویر جدیدی از خود در سراسر جهان است.

نظرسنجی اخیر مرکز تحقیقات پیو در 24 کشور نشان داد که دیدگاه‌ها درباره چین به طور کلی منفی است و 67 درصد از بزرگسالان دیدگاه‌های نامطلوبی را درباره این کشور ابراز می‌کنند.

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان گفتند چین در امور دیگر کشورها مداخله می‌کند و منافع دیگران را در نظر نمی‌گیرد.

“پاتریشیا فلور”، سفیر آلمان در چین، در پلتفرم رسانه اجتماعی ایکس، گفت: «این تصمیم سفر به چین را برای بسیاری از شهروندان آلمانی به شکل بی‌سابقه‌ای تسهیل می‌کند.

او گفت: «ما امیدواریم که دولت چین اقدامات اعلام شده امروز را برای همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجرا کند.»

وی گفت که سفر بدون ویزا به آلمان برای اتباع چینی تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که همه اعضای توافقنامه شینگن اروپا موافقت کنند.

کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه که در پکن به سر می برد، در ایکس نوشت: «یک اعلامیه عالی جدید به مناسبت سفر من از سوی همتای من وانگ یی!»

اتاق بازرگانی اروپا در چین نیز گفت که این اقدام به افزایش اعتماد تجاری کمک می‌کند. و افزود: «این یک اتفاق مثبت است که مقامات اقداماتی را برای تسهیل تبادلات مردم با مردم انجام می‌دهند.»