سفیر ایتالیا در تهران پس از تماشای نمایش «دِ لاو» مواجهه با این اثر را تجربه همزمان غم و شادی در تاروپود مفاهیم عظیم انسانی و فلسفی خواند.
عمارت نوفل لوشاتو شب گذشته ۲۲ (خردادماه) میزبان اجرای ویژه تئاتر “دِلاو” بود، که با حضور جوزپه پرونه سفیر ایتالیا، یاروسلاو رومانوا ریاست امور فرهنگی مطبوعاتی سفارت ایتالیا، ماجا مورتنسن مسوول امور فرهنگی دانمارک و نمایندگانی از بخش فرهنگی سفارت فرانسه، برگزار شد. همچنین جمعی از هنرمندان و مدیران تئاتر و سینما، همچون حسین کیانی، جوادمولانیا، محمد دشت‌گلی- سیدوحید فخر موسوی، مهرداد کوروش‌نیا، مهران رنجبر، مجید رحمتی، الهام شعبانی، وحید نفر، یلدا عباسی، هاشم مرادی، رضا عربی، علیرضا حبیبی و… از میهمانان این نمایش بودند.
پرفورمنس‌- تئاتر دِ لاو به نویسندگی و کارگردانی جعفر مهیاری و مجری طرحی داود نامور، روایتگر داستان مردی است که زندگی روزمره‌اش او را به هیچ مبتلا کرده و تابوهای روزگار برای او تبدیل به آوردگاهی از محدودیت‌های پنهان شده‌اند، ناگهان پدیده عشق او را از مسیر تکراری‌اش جدا کرده و به سوی تحولی عظیم رهنمون می‌سازد.
جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران پس از تماشای این نمایش گفت: از دیدن این نمایش خرسندم زیرا یک اثر درخشان و خاص را شاهد بودم. نمایشی که همزمان احساس غم و شادی را همراه با مفاهیم ارزشمند انسانی و فلسفی به مخاطبان عرضه کرد.
این اثر با بازی سعید ابک، پرفورمنسی مبتنی بر بدن و حرکات نمایشی است، که همراه با موسیقی زنده، روایت می‌شود.
دِ لاو پیش از این در سال ۲۰۱۷ در تئاتر نیونرپلاتس شهر وورزبورگ آلمان و در سال ۲۰۱۹ در تئاتر لی‌کاربون شهر لیون روی صحنه رفته است.
پرفورمنس‌تئاتر دِ لاو همه روزه ساعت ۲۱ در عمارت نوفل‌لوشاتو واقع در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، تقاطع خیابان رازی، پلاک ۱۸ روی صحنه است.