آنسا: مرکز اصلی اقتصادی گروه خودروسازی ایتالیایی- فرانسوی Stellantis در Mirafiori متولد و در سال 2023 افتتاح می‌شود تا خودروهایی با مدل های تولید و مصرف پایدار را تولید کند. این خبر را روابط عمومی این شرکت در روز برگزاری نشست مدیر عامل کارلوس تاوارس با نهادهای محلی در تورین اعلام کرد.
این کارخانه با سه فعالیت طراحی شده برای افزایش پایداری تولید شروع به کار خواهد کرد: بازسازی قطعات، بازنگری در قطعات و برچیدن وسایل نقلیه بنزینی و گازوئیلی. هدف گسترش بیشتر تولید خودروهای زیستی در سطح جهانی است.
Stellantis همچنین به توافق جدیدی با Punch Powertrain دست یافته است تا تولید نسل بعدی گیربکس های دوکلاچه الکتریکی (eDCT) را برای خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی الکتریکی Stellantis (Phev) افزایش دهد. هدف از این توافق، پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای خودروهای الکتریکی و دستیابی به اهداف طرح Dare Forward 2030 است. این کارخانه در مجتمع Mirafiori احداث خواهد شد و تولید آن با مرکز صنعتی متز فرانسه هماهنگ خواهد شد. شروع تولید برای نیمه دوم سال 2024 برنامه ریزی شده است. هنگامی‌که کارخانه‌های Mirafiori و Metz به طور کامل عملیاتی شوند، تامین کنندگان قطعات تمام کارخانه‌های Stellantis در اروپا خواهند بود.
تاوارس گفت: «توافقات امروز هم تعهد ما به ایتالیا و هم توانایی ما را برای تصمیم‌گیری مسئولانه برای پیش‌بینی تغییرات قریب‌الوقوع جهانی در صنعت خودرو را در حالی که ما برای دستیابی به اهداف Dare Forward 2030 تلاش می‌کنیم، نشان می‌دهد.»