ششمین جلسه ماهیانه کمیته نوآوری و کارآفرینی اتاق مشترک ایران و ایتالیا روز یکشنبه 17 اردیبهشت 1402، با حضور خانم قطان مسئول کمیته، آقای خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران و عضو هیئت مدیره پارک فناوری پردیس، آقای ساجدی عضو هیئت مدیره شرکت طنین و 15 نفر از اعضای کمیته و میهمان ها (خانم ها اخوان دستمالچی، محمودی، هاشمی، شخصیان، مشکین و آقایان احمد نژاد، سراجی، هرسینی، یوسفی، طاهری راد، منصور افشار، محمدرضا حیدری، کیوان حیدری، علیزاده و رحمانی موحد) و آقای وسمقی دبیر کمیسیون به صورت حضوری راس ساعت 14 در محل اتاق برگزار گردید.

دستور جلسه:
• سخنرانی میهمان جلسه، جناب آقای دکتر خالقی با عناوین:
1- آخرین اطلاعات و فرآیند کار در زیست بوم نوآوری کشور
2- اعمال پارامترهای لازم و ضروری برای نقش آفرینی مفیدتر فعالان اقتصادی بخش خصوصی در اکوسیستم نوآوری

در ابتدای جلسه خانم قطان ضمن خوش آمد گویی به آقای خالقی، ساجدی، سایر اعضا و میهمانان نسبت به معرفی کمیته و اهداف آن اقدام نمودند.
در ادامه جلسه، پس از معرفی اعضا، آقای خالقی بحث را آغاز و بر اساس دستور جلسه به ایراد سخنرانی پرداخته و در مورد موضوعات زیر صحبت کردند:

• تولید علم، ایجاد شرکت های دانش بنیان، زیست بوم نوآوری، اقتصاد دانش بنیان
• استعدادها در نوآوری، تیم سازی، مراکز رشد، پارک های فناوری، سازمان پارک فناوری پردیس
• معافیت ها و مزایای قانونی، تسهیلات کسب و کار، نمایشگاه ها، توسعه علم و فناوری، ماموریت فن بازار
• اجزای فن بازار، صندوق نوآوری و شکوفایی، رسانه های استارت آپی، ایجاد جریان نوآوری و …

پس از ارائه مطالب توسط آقای خالقی، سوالاتی توسط اعضا و میهمانان از جمله خانم ها قطان، هاشمی و آقایان هرسینی، علیزاده، یوسفی مطرح و پاسخ های لازم داده شد.
در ادامه، آقای ساجدی توضیحاتی در مورد پارامترهای لازم و ضروری برای نقش آفرینی مفیدتر فعالان اقتصادی بخش خصوصی در اکوسیستم نوآوری پرداختند و برخی از سوالات مطرح شده اعضا را با جزییات بیشتری پاسخ دادند.
پس از توضیحات آقای ساجدی، پرسش هایی از طرف میهمانان و اعضا مطرح گردید که ایشان و خانم قطان نسبت به پاسخگویی اقدام نمودند.
در پایان، خانم قطان ضمن تشکر از اعضا و میهمانان جهت حضور در جلسه نسبت به جمع بندی موارد مطرح شده اقدام نمودند.
جلسه راس ساعت 16.15 پایان یافت.

حامد وسمقی
دبیر کمیته نوآوری و کارآفرینی