رم- ایران‌پرس: اقتصاد شکننده ایتالیا هزاران شرکت ساختمانی را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.
به گزارش خبرگزاری ایران پرس، صدها نفر از مدیران و مهندسان شرکت‌های ساختمان‌سازی در ایتالیا روز سه‌شنبه با تجمع اعتراضی در مرکز رم، آزاد سازی اعتبارات مسدود شده دولتی و تسهیلات بانکی را خواستار شدند. سخنرانان در این تجمع هشدار دادند، اگر دولت ایتالیا مجوز پرداخت نزدیک به 10 میلیارد یورو تسهیلات اعتباری مسدود شده ساخت و ساز را صادر نکند، بیش از 40 هزار شرکت ساختمانی در آستانه ورشکستگی قرار خواهند گرفت.
دولت ایتالیا سال گذشته با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی در بخش ساختمان‌ساز و تعمیر و نگه‌داری ساختمان‌ها و همچنین به‌منظور کاهش و بهینه‌سازی در مصرف انرژی در ساختمان‌های مسکونی، اعتبارات قابل توجهی را اختصاص داد اما سپس به‌سبب کمبود بودجه و سواستفاده از منابع اعتباری، آن را قطع کرد.
دو نفر از کارکنان یکی از شرکت‌های ساختمانی ایتالیا در تجمع اعتراضی به خبرنگار ایران‌پرس در رم گفتند، شرکت‌های ساخت و ساز از چند ماه پیش به دلیل دسترسی نداشتن به اعتبارات مسکن با مشکلات بزرگ مالی مواجه شده‌اند.
این معترضان تصریح کردند، برخی شرکت‌های ساخت و ساز دیگر قادر به پرداخت حقوق کارکنان خود نیستند، این در حالی است که ما در آستانه جشن کریسمس و سال نو میلادی هستیم.
وضعیت اقتصادی کشورهای اروپایی در آستانه سال نو میلادی و کریسمس به‌سبب بحران انرژی و افزایش قیمت کالاهای اساسی با بحران روبه‌رو بوده و امروز پایتخت کشورهای اروپایی صحنه تظاهرات ضد دولتی است.