اتاق مشترک ایران و ایتالیا، بموجب رسالت اجتماعی و کارکرد تشکیلاتی خود همواره تلاش می کند ضمن کمک به بهبود شرایط محیط کسب و کار و ایجاد زمینه های همکاری بازرگانان ایران و ایتالیا، معرفی و ارزیابی ظرفیت و توانایی های بالقوه بنگاه های اقتصادی دو کشور را نیز در دستور کار خود قرار دهد و فعالان اقتصادی را بیش از پیش با رویکردها ، فضای تولید و چالش های اقتصادی آشنا و فرصت تبادل تجربه و دانش و همچنین ایجاد زمینه های همکاری را در اختیار آنها بگذارد. از اینرو اتاق مشترک ایران و ایتالیا به سرپرستی جناب آقای مهندس پورفلاح ریاست اتاق و همراهی دبیرکل، هیئت رئیسه و جمعی از اعضا و فعالان کمیسیون های پنجگانه در تاریخ 3 آبان 1401 از پالایشگاه شیر کاله که بخش وسیعی از ماشین آلات آنان توسط شرکت های ایتالیایی تامین شده است بازدید بعمل آوردند.


آقای مهندس پورفلاح در این رویداد از استقبال صمیمانه مجموعه معظم کاله از هیئت حاضر و کسب دستاوردهای ارزشمند و مشهود این گروه صنعتی موفق طی سال های اخیر با اهدای لوح به آقای مهندس غلامعلی سلیمانی، بنیانگذار گروه صنعتی سولیکو (کاله) ابراز سپاس و قدردانی نمودند.
آقای مهندس سلیمانی در این بازدید ضمن ارایه گزارش مبسوطی از برنامه های آتی گروه صنعتی سولیکو، تجربه های شخصی و چالش های این مجموعه را از سال های دور تا به امروز شرح داده و موفقیت در کسب و کار را تنها منوط به استقامت و پشتکار و تلاش سازنده عنوان کردند.
آقای مهندس سلیمانی ضمن تشریح فواید و ویژگی های سلامت محور بودن محصولات کاله تاکید کردند که جوانگرایی و تولید بر دانش بنیان، ابزار دنیای امروز برای برندسازی و رقابت در بازار جهانی هستند.
ایشان همچنین افزودند پالایشگاه شیر کاله واقع در منطقه سعیدآباد شهریار که حدود 6 هزار میلیارد تومان ارزش ریالی دارد با ظرفیت پالایش و فرآوری روزانه ۵ میلیون لیتر شیر در روز، حدود 1 میلیارد دلار در سال صادرات داشته و حدود 5 هزار نفر به طور مستقیم در پالایشگاه و 50 هزار نفر به طور غیرمستقیم مشغول به کار هستند.


بنیانگذار گروه صنعتی سولیکو (کاله) همچنین وجود مشکلات در مسیر تولید و هرگونه فعالیت اقتصادی را عادی و غیرقابل انکار دانستند و اظهار داشتند شرایط سخت موجب بروز روش های نو و ایده های خلاق میشود.
در این بازدید خطوط و عملکرد پالایشگاه شیر کاله توسط تکنسین ها و کارشناسان زبده بطور مبسوط معرفی شد. این رویداد که با میزبانی گرم مجموعه کاله و صرف مراسم صبحانه همراه بود فرصتی را ایجاد کرد تا اعضای اتاق ضمن اطلاع از تاریخچه، رویکرد ها، چالش ها، برنامه ها، تولیدات، محصولات متنوع و وسعت بازار این واحد تولیدی با سایر اعضا و فعالیت آنان نیز آشنا بشوند.