مسابقات جهانی ورزش کارگری شهریور ماه امسال به میزبانی ایتالیا برگزار می‌شود و کاروان ورزشی کشورمان به این مسابقات اعزام خواهد شد.

اولین جلسه ستاد اجرایی کاروان اعزامی به هفتمین دوره مسابقات جهانی کارگران برگزار شد. در ابتدای این جلسه که با حضور احمد اسناوندی سرپرست فدراسیون و اعضای ستاد اجرایی برگزار گردید، “اسناوندی” ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در راستای اعزام به این مسابقات تقدیر و تشکر کرد و گفت: مسابقات جهانی بالاترین رویداد ورزشی برای هر فدراسیونی محسوب می شود بنابراین ما در تلاش هستیم که تیم خوب و قدرتمندی را اعزام کنیم.

وی ادامه داد: مسابقات انتخابی تیم‌های کارگری باید با دقت برگزار تا تمام ضوابط اجراء شود. البته ما بعنوان یک فدراسیون صنفی در راستای ماموریت خود علاوه بر بحث قهرمانی، باید به فکر ترویج فرهنگ ورزش در جامعه کار و تولید و همچنین ترویج فرهنگ کار و مولفه‌های آن هم باشیم و نفراتی که اعزام می‌شوند، می‌بایست این مقوله را هم اشاعه و ترویج دهند و خودشان هم نیز سرآمد باشند و باید نشان دهیم که کارگران ما چقدر سختکوش هستند. این مساله در پویایی اقتصاد و به راه انداختن چرخ بزرگ صنعت تاثیر بسزایی دارد.

در ادامه جلسه اعضای ستاد نیز نقطه نظرات خود را درباره حضور در این مسابقات مطرح و به تبادل نظر پرداختند.

فدراسیون آماتوری ورزش‌ کارگری ایران عضو سه نهاد بین‌المللی ورزش کارگری است و تاکنون در ۱۸ دوره مسابقات حضور داشته که حاصل تلاش نمایندگان ایران ۲۰۲ مدال طلا، ۱۳۹ مدال نقره و ۱۲۲ مدال برنز ایران در این مسابقات بوده است. کشورمان همچنین تاکنون در سه دوره مسابقات جهانی در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ شرکت کرده است.

در سال ۲۰۲۱ نیز به دلیل پاندمی کرونا مسابقات برگزار نشد. مسابقات جهانی ورزش کارگری امسال از تاریخ ۱۴ تا ۱۹ شهریور ماه در ایتالیا برگزار می‌شود. در دور قبل این رقابت‌ها در اسپانیا کاروان ایران به عنوان سومی مسابقات رسید.