دومین جلسه کمیته نو‌آوری و کارآفرینی اتاق مشترک ایران و ایتالیا روز سه شنبه، بیست و هشتم آذر ماه سال 1402 با حضور خانم‌ها قطان، انصاری و آقایان یوسفی، سراجی، علیزاده، کاکاوند، نوری، گواهی، صالحی نیا و خانم قراباغی دبیر کمیته در محل اتاق مشترک ایران و ایتالیا برگزار شد. سخنران مهمان جلسه جناب آقای مسعود انصاری بودند تا در مورد موضوع «تحولات دیجیتال و هوش مصنوعی در مارکتینگ» به ارائه دیدگاه های خود در مورد این موضوع پردازند. در ابتدای جلسه، شرکت‌کنندگان به صورت مختصر خود و زمینه فعالیتشان را معرفی نمودند.

 آقای انصاری در آغاز افزون بر معرفی خود توضیحات کلی در مورد مباحث و سرفصل‌های موضوع جلسه ارائه دادند. ایشان در ادامه اظهار داشتند که تحولات دیجیتال و هوش مصنوعی به طور گسترده در مارکتینگ بیزنس‌های مختلف تا چه اندازه تأثیرگذار هستند و بر اهمیت استفاده از داده‌ها و تحلیل آن‌ها تأکید کردند. همچنین توضیح دادند که چگونه این تحولات می‌تواند به بهبود استراتژی‌ها، بهینه‌سازی فرآیند‌ها و افزایش جذب مشتری و یا حتی افزایش فروش منجر شود و با استفاده از ابزار‌ها و تکنیک‌های دیجیتال، سازمان‌ها قادر خواهند بود تا داده‌های بزرگ را تحلیل کرده و اطلاعات مفیدی درباره رفتار مشتریان و بازار کسب کنند. پیشنهاد ایشان برای ماندگار بودن در صنایع امروز برای شرکت‌کنندگان این جلسه تطبیق سازمان‌ها با تحولات دیجیتال و توسعه فرهنگ نوآوری بود. در ادامه، آقای انصاری با توضیح نمونه‌های کاربرد هوش مصنوعی در صنایع مختلف از جمله پزشکی، روانپزشکی، دلیوری غذا، بورس و رمز ارز، تشخیص چهره و… چندی از نرم‌افزار‌های حفظ منابع داده را مانند «Google Analitics» و چگونگی کارکرد آن‌ها را معرفی کردند. و در ادامه به استفاده از «CRM» برای مدیریت ارتباط با مشتری، تشخیص الگو‌ها و رفتار‌ها، پیش‌بینی نیاز‌ها و ترجیحات آن‌ها و ارائه راهکار‌های بهینه برای بهبود تجربه مشتریان تأکید کردند.

1/2

 در آخر پس از توضیحات دیگر ایشان در مورد موضوع جلسه نحوه استفاده از ابزار‌های هوش مصنوعی مانند، Bard, Bing, ChatGPT و… برای اعضا کمیته و چگونگی استفاده از آن‌ها در کسب و کار‌های خود و همچنین تحلیل داده‌های فروششان به کمک این ابزار را به صورت عملی نشان دادند. در ادامه جلسه حاضرین سوالات خود را مطرح نمودند و پاسخ های تخصصی داده شد.

در پایان خانم قطان ضمن، تشکر و قدردانی از حضور همه‌ی اعضا و سپاس ویژه از مهمان مدعو جناب آقای انصاری پایان جلسه را در ساعت 16 اعلام کردند.

 

سما قراباغی- دبیر کمیته