فصل اول جشنواره بین‌المللی تهران کارتون با حضور کارتونیست های مطرح داخلی و خارجی و معرفی افراد برگزیده به پایان رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، فصل اول جشنواره بین‌المللی تهران کارتون با حضور کارتونیست های مطرح کشورهای ترکیه، مکزیک، کوبا، اکوادور و ایتالیا، مشارکت هنرمندان شاخص ایرانی و معرفی افراد برگزیده به آخر رسید.
در فصل نخست جشنواره بین‌المللی تهران کارتون ۵ کارتونیست از کشورهای ترکیه، مکزیک، کوبا، اکوادور و ایتالیا و ۵۰ هنرمند حرفه‌ای داخلی حضور داشتند و بیش از ۱۰۰ اثر نیز در بخش عمومی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
جمال رحمتی دبیر این جشنواره بین‌المللی گفت: فصل نخست با موضوع نوروز و زیبایی‌های تهران و در دو بخش حرفه‌ای و عمومی برگزار شد که داوری آثار را احمد عربانی، بهمن عبدی، مسعود شجاعی طباطبایی، کیارش زندی، مجید خسروانجم و بنده برعهده داشتیم.
به گفته رحمتی در بخش مسابقه آثار بیست کارتونیست به مرحله نهایی داوری راه یافت که در این میان هیأت داوران مهناز یزدانی، علی شعبانی و بهرام علی حمیدی را برای بخش برندگان جوایز نقدی برگزید.
دبیر جشنواره تهران کارتون افزود: هیأت داوران ۶ نفر به اسامی امیرحسین ضرغام، حمید قالیجاری، داریوش مهردلان، سحر میرزامنش، جعفر نیازی و منصوره دهقانی را هم برنده دیپلم افتخار دانست.
به گفته رحمتی جشن پایان فصل نخست تهران کارتون با حضور برگزیدگان و جمعی از مدیران شهری ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ در خانه عین الدوله برگزار می‌شود.