تهران- ایرنا- دولت ایتالیا اعلام کرد که رهبران غربی بر لزوم اعمال فشار بیشتر بر روسیه و افزایش انزوای بین المللی مسکو توافق کردند.
به گزارش ایرنا از الجزیره، با طولانی شدن جنگ میان روسیه و اوکراین، روز سه شنبه رهبران کشورهای غربی از جمله ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده و بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نگرانی عمیق خود را نسبت به خصومت های طولانی در اوکراین ابراز و بر برقراری آتش بس فوری تاکید نمودند.
بعد از اتمام گفت و گوی رهبران غربی که به صورت ویدئو کال صورت گرفت، دولت ایتالیا در بیانیه ای اعلام کرد: اجماع گسترده ای در مورد نیاز به افزایش فشار بر کرملین، از جمله اعمال تحریم های بیشتر و افزایش انزوای بین المللی مسکو وجود دارد.
دولت ایتالیا در تشریح بیشتر نشست مجازی رهبران غربی اعلام کرد که رهبران بر تعهد خود برای تنوع بخشیدن به منابع انرژی به منظور کاهش وابستگی به روسیه تاکید کردند.
پیش از این ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا مدعی شده بود که تلاش های دیپلماتیک غرب برای متقاعد کردن ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای توقف جنگ در اوکراین، تاکنون هیچ دستاوردی نداشته است.
وی در ادامه افزود: هدف پوتین تا کنون جستجوی صلح نبوده است، بلکه تلاش برای نابودی مقاومت اوکراین، اشغال کشور و سپردن آن به یک دولت دوست بوده است.