نخست وزیر ایتالیا به منظور بازدید از نیروهای نظامی این کشور در عراق وارد بغداد شد.
نخست وزیر جدید ایتالیا برای یک سفر سیاسی وارد بغداد پایتخت عراق شد. «جورجیا ملونی» نخست وزیر ایتالیا به منظور دیدار پیش از جشن کریسمس با نیروهای نظامی این کشور در عراق راهی بغداد شد. نخست وزیر ایتالیا امروز جمعه وارد بغداد شد و قرار است عصر امروز راهی اقلیم کردستان شود.
بنا به برنامه اعلام شده سفر ملونی، نخست وزیر ایتالیا قرار است در اقلیم کردستان با نیروهای نظامی ایتالیا مستقر در این منطقه دیدار کند. همچنین دیدار با مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان نیز در برنامه های نخست وزیر ایتالیا در بازدید از این منطقه اعلام شده است.
نخست وزیر ایتالیا روز پنجشنبه در جریان دیدار با نمایندگان هم حزبی خود درباره این سفر اعلام کردکه این یک حرکت نمادین است و نشانه ای مهم به این افرادی است که مطمئناً خود را بیشتر فدای کشور کرده اند.
«محمد السودانی» نخست وزیر عراق صبح روز جمعه در بغداد از نخست وزیر ایتالیا و هیئت همراهش استقبال کرد. دفتر نخست وزیری عراق در بیانیه ای اعلام کرد: «نخست وزیر با هئیت ایتالیایی در مورد روابط دوجانبه بین دو کشور و راه‌های ارتقای همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف در مسیر تأمین منافع ملت‌های عراق و ایتالیا گفتگو خواهد کرد.
در کنفرانس خبری مشترک السودانی و ملونی که پس از ورود نخست وزیر ایتالیا به بغداد برگزار شد، نخست وزیر ایتالیا بر تعهد کشورش برای ادامه روابط دوجانبه مستحکم با بغداد تاکید کرد.